تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۷:۵۱
کد مطلب : 34151
یادداشتی برای شیرازی /

عصر آبادان تخریب هیچ مدیر توانمندی را نمی پسندد/مردم تلاش های شما را می بینند

عصر آبادان ، ضمن حفظ استقلال رسانه ای و پرهیز از وامدار شدن به جریان ها و شخصیت های مختلف صاحب نفوذ، در عین حال وارد شدن حب و بغض های سیاسی و شخصی به عرصه رسانه را کار پسندیده ای نمی داند و قلم فرسایی با تکیه بر این خصلت زشت را از صداقت،سلامت و انصاف ، به دور می داند.

شهردار-آبادان

بر خلاف آنچه برخی به آن عادت کرده اند، عوامل این رسانه هیچگاه تخریب هیچ مدیر دلسوز و ارزشمند و کاربلدی را نمی پسندد.اصول کار خود را از ابتدا ، بر شفافیت،عدم اعتناء به سفارش های مرسوم رسانه ای و صرفاً بازگویی آنچه بطور واقعی بر مردم و جامعه می گذرد و افشای دست های پنهانی که در صدد سوء استفاده از موقعیت خود برای کسب قدرت و ثروت نامشروع هستند را در دستور کار خود قرار داده و همواره سعی می کند بر اساس منویات مقام معظم رهبری ، مطالبات اجتماعی و مدنی مردم را از مسئولان طلب نماید.

بر همین اساس ، عصر آبادان ، ضمن حفظ استقلال رسانه ای و پرهیز از وامدار شدن به جریان ها و شخصیت های مختلف صاحب نفوذ، در عین حال وارد شدن حب و بغض های سیاسی و شخصی به عرصه رسانه را کار پسندیده ای نمی داند و قلم فرسایی با تکیه بر این خصلت زشت را از صداقت،سلامت و انصاف ، به دور می داند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ، تردیدی وجود ندارد که شهردار آبادان پرکارترین چهره ی مدیریتی آبادان به ویژه در طول چند ماه اخیر بوده و رضایتمندی اغلب شهروندان از فضاهای معابر، پارکها و اماکن عمومی و سرویس های مختلف شهری و… بر این عقیده صحه می گذارد.

به همین سبب رویه آنهایی که تخریب چنین مدیرانی را در دستور کار خود قرار داده اند ، فعلی غیراخلاقی و برخواسته از یک خودخواهی گروهی و جریانی و نه مردم خواهی و مردم دوستی قلمداد کرده و برای اینکه خود به چنین عادت مذمومی در رسانه گرفتار نشود، مراقبت و مواظبت اخلاقی را مهم و حیاتی می داند.

با این وجود ممکن است نقص هایی در مجموعه ی اقدامات این سازمان خدماتی گسترده وجود داشته باشد که شاید از دید کارشناسان ،متخصصان و عوامل آن دورمانده باشد.اینجاست که رسانه ها می توانند بعد از اجرایی شدن یک فرآیندبا بهره گیری از آرای مخاطبان پرشمار و با دقت نظر به ابعاد مختلف ، آن را مورد بررسی قرار دهند تا شهرداری را در راه خدمات رسانی بهتر و مناسب تر یاری دهند.

در مطلبی که اخیراً به انتقاد از شیرازی شهردار آبادان در این وب سایت خبری منتشر شد ، اینگونه احساس شد که حجم تبلیغات گسترده و درج گزارش های عملکرد مشابه طی یک مدت کوتاه ، آن هم در نشریاتی که مدیران آن شناخته شده و به نوعی با جناب شهردار می توانند مرتبط باشند ، رفتاری غیر حرفه ای و شبهه انگیز بود و می توانست جناب شهردار را در نگاه سطحی و گذرای مخاطبان ، زیر سوال ببرد که دلیل این همه تبلیغات چیست؟

واضح است که شهردار محترم طی آن فعالیت ها، خدماتی به شهروندان ارائه نموده که قابل تقدیر است اما فن روابط عمومی ایجاب می کرد این گزارش ها به گونه ای به اطلاع شهروندان برسد که مردم و نخبگان، این اقدامات را در راستای خمتگزاری مسئولان ، و نه تلاش برای جذب آرای مردمی ، تعبیر کنند.

لذا آنچه عصر به آن پرداخت ، پیشنهادی بود به شهردار محترم برای دوری گزیدن از اتهاماتی که این روزها نسبت به وی مطرح می شود. بهتر است جناب شیرازی انتقادات دیروز، امروز و فردای ما را بر اساس حس مسئولیت پذیری و علاقمندی مدیران این رسانه مردمی نسبت به مسئولان توانمند و جهادگر شهرستان ، قلمداد کنند وداستان عصر آبادان را با رسانه هایی که معاندانه کمر به حذف مسئولان لایق بسته اند ، جدا بداند.

 

 

 1. سلام می‌گه:

  حریزاوی

 2. سلام می‌گه:

  ح ریزی بجای حیاتی

 3. علیرضا می‌گه:

  سلام
  آقای امامی دست روی خوب چیزی گذاشتین انگیزه….. آقای امامی لطفا فقط ازطرف خودتون اظهارنظرکنین ما نمیخواهیم شهردارمون کلان باشه که تازه اونم نیست آقاجان چرا چشمتون رو روی واقعیات میبندین و به این شهرخیانت میکنن برای منافع فردی شهر رو نابود کردین اینهمه به به و چه چه برای چیه واله آخر کار نصیب شما هم چیزی نمیشه تعصب شهر رو داشته باشید آقا ایشون خیلی راست میگن برن شهر اهواز رو آباد کنن که چند سال اونجا بودن اگه استحقاق داشتن همونجا شهردارمیشدن ایشون حتی حاضر نشدن طی این ۳ ال۴ سال خونه شون رو بیارن توی این شهر اونوقت میخوان برای شهر ما دلسوزی کنن بابا یخورده بخاط خدا به شهرتون فکر کنید از منافع فردیتون بگذرید تا شهرآباد بشه . بخدا قسم این کارها کفاره داره اگه بخواهیم قولهایی که توی رسانه های مختلف دادن و عمل نکردن رو بشماریم دیگه خودشون باید بذارن برن بروید روزنامه هایی رو که خودشون هزینه چاپشو میدن و به پرسنل بیچاره شهرداری به زور میدن که بخونن رو مرور کنید میبینید که چه قولهایی دادن و چه کارهایی کردن …. گل سرسبدش پل کابلیه که مایع آبروریزی و شرمندگیه برید همین ماهشهر یه پل زدن ببینید بعد با این مقایسه کنید بابا تورو خدا اینقدر …….

 4. علیرضا گهری می‌گه:

  نباید سنگ جلو پای کسی بیندازیم بلکه باید کمک کنیم کسانی که قلبشان برای عمرانی وآبادانی شهر می تپد مقاوم و استوار گام برداشته و مسیر را هموارتر سازند. آدمهای سیاسی خیری برای مردم ندارند و قرار نیست کسی را هم متهم کنید و این نوعی خیانت در حق مردم و شهروندان است.زیرا هر کس در این شهر قصد کار کردن داشته ، به نوعی تخریب شده ، ولی شهر پیشرفت کرده است. نمی دانم چرا همه ازاین شهر فرار می کنند!؟ هرکس قصد کارکردن دارد ده ها پرونده علیه او درست می شود… چرا؟!

 5. حاجی بابا می‌گه:

  خدائیش شهردار خوبی داریم
  بهش پیشنهاد میدم قاطی جریانات سیاسی مختلفی که در شهرستان وجود داره نشه
  شهردار دوستت داریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم 🙂

 6. امامی می‌گه:

  تا چند سال قبل شهرداران آبادان به عمران و آبادی برای آبادان نزدیک نمی شدند، حالا یک جوان با انگیزه به میدان آمده و کار دارد می‌کند، حالا سنگ زنان به این قطار که شروع به حرکت کرد سنگ می‌زنند، چرا؟ مگر شما چشم ندارید؟ قلم شما و زبان شما نمی‌گردد؟ این شهردار برای ما دارد کار می‌کند، اصلاً نیاز نیست که شهر ما کلان شهر بشود، همین که شهردار ما کلان شهردار باشد که هست ما را کفایت می‌کند، دیکته نوشتن سواد می‌خواهد، شهامت می‌خواهد، غلط هم دارد، سالها اینهمه شهرداران آمدند چه کردند؟ حالا که چهار سال است شهر دارد بیدار می‌شود، حالا سنگ زنها دست بردار نیستند. نقد بکنید، ایراد بگیرد، نظر اصلاحی بدهید، امّا بی‌غرض و بی‌مرض، متلک نگوئید، روحیه ها را تخریب نکنید، به شهردار هم خدا قوت هم بگوئید.
  رسانه ها فقط از باران و آبگرفتگی به بهانه‌ی دلسوزی مردم می‌نویسند؟ باور کنیم؟ از آلودگی گسترده محیط زیست خبر ندارند؟ از عدلیه که میوه‌ی ممنوعه است، از مجلسیان که رقابت‌های ناسالم آنها سهم ما می‌شود، از پشت پرده آنها خبر دارید؟ از صنعت چه خبر؟ شما غیر از شهرداری آنهم شهردارش شیرازی باشد از جای دیگر هم خبر دارید؟ کارهای شهردار شیرازی حتماً ایراد دارد، حتماً نقص هم دارد، حتماً نیاز به بازنگری دارد، امّا این بنده خدا دارد کار می‌کند، مراقبت می‌خواهد، یاری می‌خواهد، همکاری می‌خواهد، دستش را بگیریم بهتر است تا پایش را بکشیم، با هم دوست باشیم بهتر است تا …

 7. محمد می‌گه:

  خدمت کردن برای رسیدن به مقام یا رسیدن به مقام برای خدمت کردن ???