تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۱:۱۲
کد مطلب : 54903
رئیس جمعیت هلال احمر آبادان خبر داد

عضویت داوطلبانه مسئولان شهری آبادان در جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان از عضویت داوطلبانه برخی مسئولان شهری در این شعبه خبر داد.

خبرگزاری فارس: عضویت داوطلبانه مسئولان شهری آبادان در جمعیت هلال احمر

عصر آبادان ، فرزاد آلفونه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، با اشاره به همراهی و حمایت گروه‌های مختلف از جمله مسئولان دستگاه‌های مختلف شهری از پیوستن فرمانده انتظامی شهرستان به جمع داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد و با پوشیدن لباس گروه داوطلبان، حمایت خود را از فعالیت‌های بشردوستانه این جمعیت اعلام کرد.

وی اظهار کرد: برخی از اعضای هیئت رئیسه مجمع امور صنفی آبادان نیز با حضور در این سازمان از آمادگی واحد متبوعه خود برای مشارکت هر چه بیشتر با سازمان جمعیت هلال احمر خبر دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان از انجام توافقاتی با این اعضا در زمینه مشارکت بیشتر برای حمایت‌های داوطلبانه از نیازمندان و انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه خبر داد و گفت: اعضای هیئت رئیسه مجمع امور صنفی آبادان نیز به جمع گروه داوطلبان این جمعیت پیوستند.

*آغاز دوره آموزشی امداد ویژه اعضای کانون دانشجویی

آلفونه همچنین عنوان کرد: دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه اعضای کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان آغاز شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان تصریح کرد: در این دوره آموزشی که برای نیم‌سال نخست سال تحصیلی پیش‌بینی شده آموزش‌های لازم در ۳۵ ساعت به اعضا ارائه می‌شود.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب اعضای کانون دانشجویی از این دوره آموزشی، یادآور شد: ارزیابی‌های اولیه، احیای ریوی، زخم‌ها، آتل‌بندی، اصول اولیه آتش‌نشانی و چادرزنی از جمله مباحث آموزشی این دوره به‌شمار می‌رود.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر آبادان، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بر این دوره آموزشی نظارت دارد.

*اجرای برنامه‌های متنوع در هفته کتاب و کتابخوانی

آلفونه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، از اجرای برنامه‌های متنوع در این شعبه خبر داد و افزود: برپایی نمایشگاه کتاب در مرکز، اعزام اعضای چوانان، غنچه‌های هلال و کانون‌های دانشجویی و روستایی برای بازدید از کتابخانه‌های سطح شهر، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برپایی محفل ادبی، اهدای کتاب به غنچه‌ها از جمله برنامه‌های اجرا شده توسط اعضای جمعیت هلال احمر آبادان در این هفته بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه و تبیین فرهنگ مطالعه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه‌ای مؤثر است، اضافه کرد: بدون ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی، هیچ جامعه‌ای به پیشرفت‌های علمی و اجتماعی دست نمی‌یابد.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان در پایان با تاکید بر اینکه تلاش در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی وظیفه تمام دستگا‌های اجرایی شهر است تصریح کرد: هر یک از اداره‌ها باید در حوزه اختیارات خود، فعالیت‌های ابتکاری و خلاقانه‌ای را در حوزه کتابخوانی ارائه و اجرا کنند.

منبع: فارس