تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۹:۰۰
کد مطلب : 24211
برای شرکت در یک میتینگ سیاسی/

عضو جبهه پایداری به آبادان می آید

حجت الاسلام حمید رسایی ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پایداری در جلسه ای که با موضوع ، کارنامه یکساله تدبیر برگزار خواهد شد ، سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام حمید رسایی ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پایداری برای شرکت در مراسمی روز پنجشنبه ۹۳/۱/۲۱ به آبادان سفر خواهد کرد.

80982626-5398365

قرار است این مراسم ساعت ۲۱ در آمفی تئاتردانشکده نفت و با موضوع ، کارنامه چندماهه ی دولت تدبیر و امید برگزار شود. گفته می شود این مراسم ویژه طلاب و دانشجویان تدارک دیده شده است.

گفتنی است وی ساعت ۱۹  همان روز در مسجد طالقانی(ره)  آبادان برای عموم مردم نیز سخنرانی خواهد کرد.

حمید رسایی نماینده ی مجلس ، عضو جبهه پایداری و مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی است. این هفته نامه اخیراً توسط وزارت ارشاد دولت روحانی توقیف شده است. به همین دلیل حضور و سخنرانی وی و احتمالا سوالاتی که از پرسیده می شود حواشی جالبی به دنبال خواهد داشت.

 1. نام اشنا می‌گه:

  عصرابادان
  از بیت اقای جمی تشکر کردم بخاطردعوت از اقای رسای ولی ظاهراترسیدی بذاری تو سایت
  هویت این سایتم مشخص شد
  اگر از بیت تشکر کردم چون تو حسینیه ثارالله جلسه هست گفتم شاید…………………………………..

 2. ثامری می‌گه:

  تاسف آور است که یک فرد قانون گریز بیاید و برای مردم آبادان سخنرانی کند! یادمان نرفته که نام رسایی با حادثه ۲۲ بهمن قم و حمله به سخنرانی رییس مجلس، نطق آتشینش علیه خانواده هاشمی، ماجرای انتشار اخبار محرمانه در هفته ‌نامه ۹دی و… گره خورده است!
  یک روز توافق ژنو را به «جام زهر» تشبیه می کند و روزی دیگر اجرای آن را تسلیت می‌گوید، زمانی اصولگرایی از جنس لاریجانی، باهنر و … را «ساکت فتنه» می‌نامد و دیگر روز خود او به «کاسب فتنه» ملقب می‌شود. او که تا همین روزگار نه چندان دور یک وکیل الدوله دو آتشه و حامی پروپاقرص محمود احمدی نژاد بود، حالا بر موضع نقد از دولت حرکت می کند ویک تنه علمدار اظهارنظرهای تند و تیز علیه دولت روحانی در پارلمان نهم شده است.
  او در صحن علنی مجلس و از تریبون باز آن بارها و بارها لب به نقد افراطی دولت گشوده، زمانی گزارش ۱۰۰ روزه را پیراهن عثمان کرده و در تازه ترین اظهار نظر نیز با لحنی تمسخرگونه ارائه سبد کالا از سوی دولت به زنبیل تشبیه کرد و آن را مصداق گداپروری دانست.
  این رویه از سوی رسایی در حالی دنبال می شود که این سبک ادبیات حمید رسایی همین چندی پیش برای او دردسرساز شد و کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان در ماجرای اهانت به خانواده آیت‌الله هاشمی و مهدی هاشمی او را مقصر شناخت. در گزارش ۷۰۰ صفحه‌ای کمیسیون امنیت‌ملی درباره حمله به سخنرانی علی لاریجانی در ۲۲بهمن سال ۹۱ هم از حمید رسایی نام برده شده است. سخنرانی او و برخی دیگر از نمایندگان مجلس که منتسب به طیف پایداری هستند، در تحریک برخی افراد برای حمله به سخنرانی لاریجانی تاثیرگذار ارزیابی شده و گزارش مبسوط و مستندی در همین زمینه به قوه‌قضاییه فرستاده شده است؛ گزارشی که نه‌تنها تصاویر، بلکه فیلم و صوت و پیامک‌های تحلیل محتوا شده ضمیمه آن شده است.
  یکی دیگر از امور خلاف قانون از سوی رسایی انتشار متن گزارش محرمانه ۲۲ بهمن قم در نشریه ۹دی بود. او بخش عمده‌ای از گزارش را چند روز پیشتر از قرائت گزارش در صحن علنی مجلس منتشر کرد؛ اقدامی که بدون‌شک خلاف قوانین به‌شمار می‌آمد. او در تیتر یک نشریه متبوعش چنین نوشت: «گزارشی به نام مجلس نهم، با ادبیات مجلس ششم»
  این نماینده مجلس در ماجرای حمله به سفارت انگلیس در هشتم آذر ماه سال ۹۰ نیز حضور پر رنگی داشت. او در آن روز در جمع تجمع کنندگان حضور یافت و با آن ها همصدا شد. اما پس از آن ماجرا در گفت و گویی گفت که دانشجویان از رفتار روباه پیر عصبانی بودند و نتوانستند احساسات خود را کنترل کنند. او از اتفاقات سفارت انگلیس رفع مسئولیت کرد و درباره هزینه هایی که آن واقعه بر کشور تحمیل کرد گفت: «من نمی‌توانم این هزینه را بررسی کنم ببینیم یک کیلو بود یا دو کیلو!»
  حمله به سفارت انگلیس اقدامی بود که باعث شد روابط ایران و انگلیس را به هم زند. سفارت های دو کشور را به تعطیلی کشاند. رهبر انقلاب صراحتا این اقدام را “غلط” توصیف کردند.
  نارضایتی از تندروی های نمایندگانی چون رسایی و طیف همراه با وی اما نه تنها با انتقاد سیاسیون خارج از پارلمان روبرو شده است که بارها و بارها در صحن علنی و از سوی همکاران وی نیز مورد تقبیح قرار گرفته است. آنگونه که تنها در یک مورد در جریان رای اعتماد به کابینه کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با کلامی صریح و انتقادی او را خطاب قرار داد و گفت«در ایام فتنه من برای یک سخنرانی دعوت شدم به دانشگاه رشت. شب که در هواپیما نشستم دیدم عزیزی کنار من نشسته و گفت من فرمانده ناحیه اجتماعی رشت هستم. برادرزاده رسایی در فتنه دستگیر شد و رسایی پدر نیروی انتظامی را درآورد برای آزادکردنش. برادر عزیز اگر ما نجابت می کنیم و از روزنامه رنگی ۷ صفحه ای تو حرف نمی زنیم و از پولهایی که به روزنامه تو کمک می شود حرف نمی زنیم. اگر بخواهیم مانند تو صحبت کنیم ادبیاتش را بلدیم. من از ۱۴ سالگی جبهه بودم الان اتوکشیده هستیم و در مجلسیم. شما با بیان و قلمتان و اجازاتی که دارید به همه بتازید … اینکار را نکنید. به مصلحت نیست. امروز به دنبال اینیم که اگر اندک شکافی در بین حاکمیت و ملت بود با این رای پوشانده شود. من صبح گفتم فتنه و فتنه گر محکوم است. اما باید مر کلام رهبری را عمل کنیم. شما چه قدر افراد را به خاطر ساکتین فتنه زدید. شما چقدر آقای لاریجانی را زدید. خوب شد؟ شما خودزنی کردید و دیدید نتیجه انتخابات چه شد؟ مردم تفکر شما را برنمی‌تابند.»
  درگیری‌های گاه و بیگاه او با علی مطهری نیز از دیگر ماجراهای پیرامون این نماینده مجلس است. علی مطهری اما زمانی که از سوی وی به عنوان “خواص بی بصیرت” خطاب شده در جواب وی گفته بود که “تو نه خواص هستی و نه با بصیرت”. همین امر موجب حمله رسایی به وی در صحن مجلس شد. رسایی در یک برنامه تلویزیونی نیز از سوی علی مطهری به شدت مورد نقد قرار گرفت. مطهری در این برنامه وی را “کاسب فتنه” در برابر شعار مورد علاقه تندرو ها یعنی “ساکت فتنه” معرفی کرد.
  در آخرین نمونه نیز زمانی که وی در مخالفت با کلیات اولین لایحه بودجه روحانی پشت تریبون قرار گرفته بود و مباحث هسته ای را دستمایه نطق خود قرار داده بود این نمایندگان بودند که با اعتراضات خود مانع ادامه سخنان وی شدند.
  گویی او و طیف سیاسی متبوعش که با نگرانی و ترس حذف از چرخه سیاسی کشور روبرو شده اند در تب و تاب آن هستند تا با تندروی فضا را بر اعتدالیون روی کار آمده آنقدر سخت کنند تا به عنوان بخشی از نیروی سیاسی کشور پذیرفته شوند.

 3. نام اشنا می‌گه:

  سلام
  خوش امدی اقای رسای
  ولی۱سوال ایای حرفهای شمارااعضای جبهه پایداری قبول دارد؟