تاریخ انتشار خبر: ۳ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۴:۵۸
کد مطلب : 50864

عضو ستاد موسوی از نیت عامل اسیدپاشی پرده برداشت!

عضو ارشد ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی با کشف ارتباط “امر به معروف و نهی از منکر” با نیت عامل جنایت اسیدپاشی‌های اصفهان، نوشت: بگذاریم اصل عالی اخلاقی و اجتماعی «امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر» در همان معنای متعالی بماند که سالار شهیدان و یارانش برای آن جان باختند و قربانی ابتذال‌گرایی مدعیان دینداری نشود!

سید علیرضا حسینی بهشتی، عضو ارشد ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های انتخابات ریاست جمهوری دهم، همزمان با پروپاگاندای رسانه‌های ضد انقلاب برای پیوند زدن اسیدپاشی با فریضه امر به معروف و نهی از منکر، در یادداشتی با دامن‌زدن به شایعه کذب “ناهی از منکر بودن عامل اسیدپاشی در اصفهان” به ترویج این شائبه دامن زد.

وی که روز ‍۱۸ شهریور ۱۳۸۸ به اتهام مشارکت در فتنه بازداشت شده بود، پس از آزادی، به همراه مرتضی الویری، کمیته‌ای برای پیگیری اوضاع زندانیان سیاسی راه اندازی کرد که یکی از اقدامات ویژه ضد ایرانی این کمیته، کلیدزدن پروژه کشته‌سازی و ارائه لیست ساختگی ۷۲ نفر کشته‌شده در آشوب‌های پس از انتخابات بود.

سید علیرضا حسینی بهشتی در این یادداشت که از سوی پایگاه خبری “جماران” و با عنوان “غم حادثه اصفهان” منتشر شده، نوشته است: نمی‌توان خبر فاجعه ضدانسانی و ضداخلاقی اسیدپاشی در اصفهان را شنید و بی‌اعتنا بود.. با تأسف به یاد می‌آورم که سابقه تنگ‌نظری‌ها و تعصبات مبتنی بر سطحی‌نگری در آن شهر به سال‌ها پیش برمی‌گردد.

وی سپس بدون اشاره به چگونگی کشف ارتباط “امر به معروف و نهی از منکر” با نیت عامل جنایت اسیدپاشی‌های اصفهان، می‌افزاید: در زمانی که حاکمیت قانون جاری و ساری است خودسری‌های مبتنی بر تعصبات جاهلانه سر از وضعیت «جنگ همه برعلیه همه» هابزی در خواهد‌ آورد، اگرچه با عنوان پرطمطراق «غیرتمندی» و ‌ای‌بسا انگیزه‌هایی به‌ظاهر خیرخواهانه تزئین شده باشد. درست است که امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر یک وظیفه اجتماعی واجب است اما باید توجه داشت که هم معنای آن بسیار گسترده‌تر و عمیق‌تر از صورت تقلیل‌یافته‌ای است که امروزه در میان منتقدان وضعیت فرهنگی کشور مطرح است و هم اعمال آن شروطی دارد که در فقه ما معین شده ‌است.

این فعال فتنه در ادامه آورده است: اعمال [امر به معروف و نهی از منکر] با توسل به هر درجه از قوه قهریه در ید مأموران حکومتی است که هم آموزش‌های لازم را دیده باشند هم دارای کارت شناسایی معتبر باشند و هم مسوول و پاسخگو. در غیر این صورت، چه‌بسیار انتقامجویی‌های شخصی که تحت این عنوان انجام گیرد و جامعه به دامان هرج‌ومرج و زورمداری درغلتد.

وی همچنین با دامن‌زدن به دروغ‌پراکنی‌های رسانه‌های ضدانقلاب بیگانه، افزوده است: نادیده‌گرفتن شیوه‌های کهن همزیستی مسالمت‌آمیز، راه را برای مدعیان پروپاقرص دین و اخلاق باز خواهد کرد که این‌روزها با خشونت‌ورزی‌های سبعانه خود، چهره منطقه ما را نکبت‌بار و چهره دین ما را ملکوک کرده‌اند و بگذاریم اصل عالی اخلاقی و اجتماعی «امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر» در همان معنای متعالی بماند که سالار شهیدان و یارانش برای آن جان باختند و قربانی ابتذال‌گرایی مدعیان دینداری نشود.

این قبیل مطالب بی‌پایه در حالی در مطبوعات زنجیره‌ای و فضای مجازی منتشر می‌شود که عامل اسیدپاشی‌های اصفهان هنوز بازداشت نشده و انگیزه وی از این اقدام مشخص نیست و در عین حال، همه نهادهای دولتی و غیردولتی و ائمه جمعه و جماعات و اقشار متدین جامعه، علیه این جنایت موضع گرفته‌اند و آن را محکوم کرده‌اند.

منبع: مشرق