تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۹:۵۰
کد مطلب : 34793
جعفری در گفت و گو با دانا:

عفاف و حجاب برای دانشگاه آزاد اهمیت ندارد/دستورالعمل حراست دانشگاه ریشه در تفکر هیئت امنا دارد

دبیر دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مسئولان دانشگاه آزاد و حراست آن، می‌توانستند به جای این که چنین سیاستی را در پیش بگیرند و اعلام رسمی کنند به طور طبیعی به کار فرهنگی بپردازند.

به گزارش عصر آبادان ؛ به نقل از دانا ، قاسم جعفری دبیر دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی این شبکه اطلاع رسانی ، در خصوص دستورالعمل صادره از سوی حراست دانشگاه آزاد در رابطه با برخوردحراست واحد های دانشگاهی با موضوع عفاف و حجاب، اظهار داشت: مسئولان دانشگاه آزاد و حراست آن، می‌توانستند به جای این که چنین سیاستی را در پیش بگیرند و اعلام رسمی کنند به طور طبیعی به کار فرهنگی بپردازند.

_73823

وی افزود: اما وقتی چنین موضوعی اعلام می‌شود خیلی معنادار است. معنای این اقدام اینست که بحث عفاف و حجاب برای حراست دانشگاه آزاد اساسا اهمیتی ندارد.

جعفری تصریح کرد: صدور این دستورالعمل حراست دانشگاه آزاد در واقع به معنای خلع مسئولیت از خودشان است، در حالی که در نظام اسلامی یکی از وظایفی که مسئولان دارند اینست که باید در راستای اقامه شعائر الهی و پیاده شدن دستورات الهی در حد وسعشان اقدام کنند.

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت:‌ اقدام فرهنگی بسیار خوب و دارای اهمیت است اما معنای این که به صورت رسمی چنین موضعی گرفته شود معنای قبل تاملی دارد و به عبارتی صراحتا تاکید شده که مسئله حجاب و عفاف در اولیت های این دانشگاه قرار ندارد.

وی تاکید کرد: تمامی این اقدامات ریشه در تفکرات هیئت امنای دانشگاه آزاد دارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: من به مسئولان این دانشگاه می‌گویم همانظور که بزرگان گفته‌اند اگر برای یک کار اشتباه یک دلیل بیاوریم می شود هزار و یک دلیل. لذا نمی‌شود این کار اشتباه توجیه شود. نباید بازهم مانند مسئله معرفی فردی برای تصدی مسئولیت مرکز اسناد این دانشگاه اقدامی شود و بعدا به گردن افراد مختلف بیاندازیم.

وی در پایان گفت: به هر حال مسئولان دانشگاه آزاد باید توجه لازم را داشته باشند و منطقی تر عمل کنند.

انتهای پیام