تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۱:۱۴
کد مطلب : 104477

علت تعطیلی دفاتر امانات حرم رضوی

مدیر کل حراست آستان قدس رضوی با اشاره به تعطیلی دفاتر امانات حرم مطهر رضوی گفت: این موضوع از مصوبات مراجع امنیتی بوده و در راستای تکریم و تامین امنیت زائران انجام شده است.

 عادل رضایی مدیر کل حراست آستان قدس رضوی، با تاکید براینکه تصمیم گیری در این زمینه توسط آستان قدس رضوی صورت نگرفته است، افزود: آستان قدس خدمت رسانی به زائران حضرت رضا(ع) را وظیفه خود می داند و همواره خدمات متنوع و متعددی را در بخش های مختلف به زائران ارائه داده است.

وی اظهار داشت: با عنایت به ضرورت های امنیتی و با توجه به اینکه دفاتر امانات در مجاورت حرم مطهر رضوی و محل اجتماع زائران واقع شده بودند همزمان با ایام عزاداری آخر ماه صفر تعطیل شدند و ادامه فعالیت آن ها پس از این ایام نیز منوط به آسیب شناسی و تصمیم گیری نهادهای مربوطه است.

رضایی هم چنین با اشاره به فعالیت مراکز دریافت امانات بخش خصوصی تاکید کرد: این دفاتر پیش از این هم در زمان فعال بودن دفاتر امانات حرم مطهر وجود داشتند و با توجه به فاصله ای که با حرم مطهر و محل های اجتماع زائران دارند، مشکلی را از نظر امنیتی ایجاد نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی هیچ منفعت و نقشی در فعالیت شرکت خصوصی دریافت امانات ندارد، گفت: این شرکت با نظر نهادهای مربوطه در دولت و شهرداری تاسیس شده و تحت نظارت آن ها فعالیت می کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی

  1. ناشناس می‌گه:

    بستن دفاتر امانات حرم به و عدم ارایه خدمات به زایران رضوی، بزرگترین خدمت به بخش خصوصی است. با کلکمات نباید بازی کرد