تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۶:۴۶
کد مطلب : 51565

علت رای نیاوردن نیلی از دید مطهری

نماینده مردم تهران در مجلس در انتقاد نوع عامل دولت با مجلس گفت: یکی از علل رای نیاوردن نیلی احمدآبادی رفتار دولت با مجلس بود چرا که لزومی ندارد رئیس‌جمهور در حین سخنان خود به مجلس گوشه و کنایه بزند.

علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علین صبح امروز پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به محمود نیلی احمدآبادی اظهار داشت: مجلس حساسیت بیش از حدی به حوادث سال ۸۸ دارد و ارتباط دولت با نمایندگان حتی نمایندگان حامی خود کامل نیست.

وی بر همین اساس به تسنیم گفت: نامه معرفی وزیر پیشنهادی علوم روز یکشنبه اعلام وصول شدو روز چهارشنبه نیز جلسه رای اعتماد برگزار شد و در این سه روز هم فرصت برای رایزنی وزیر پیشنهادی با نمایندگان اندک بود و پیش‌بینی می‌شد که چنین نتیجه‌ای حاصل شود.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه رفتار دولت یکی دیگر از علل رای نیاوردن وزیر پیشنهادی علوم بود، گفت: ضرورتی ندارد رئیس جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند چرا که در رای مجلس تاثیر می‌گذارد و اگر روابط دو قوه خوب بود همین گزینه می‌توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوالی درباره شائبه‌های سیاسی بودن عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی گفت: نمایندگان همواره بررسی‌های خود را انجام می‌دهند و نمی‌توان گفت که اعمال نظر سیاسی شده است.

وی بر همین اساس گفت: رای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم به ضرر دولت، مجلس و کل کشور است و یکی از اشکالات دولت در معرفی وزرا عدم ارزیابی کافی از فضای مجلس است.

نماینده تهران با اشاره به برخی حواشی در خصوص تاثیرگذاری نمایندگان عضو جبهه پایداری بر روی سایر نمایندگان این موضوع را رد کرد و گفت: هر نماینده به صورت مستقل تصمیم می‌گیرد و هر گزینه‌ای که قوی باشد قطعا می‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد.

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: حساسیت زیاد بر روی مسائل ۸۸ بر روی رای نمایندگان تاثیرگذار است. همچنین نامه اساتید در سال ۸۸ به رهبر انقلاب نامه خوبی بود و به منظور تظلم و دادخواهی صورت گرفته است و خود رهبری هم از حوادث دانشگاه ناراحت بودند و فرمودند که دل انسان از این حوادث خون می‌شود.

وی در پایان سخنان خود اضافه کرد: این نقطه مثبت آقای نیلی احمدآبادی بود اما نمایندگان مخالف این موضوع را یک جرم برای او تلقی می‌کردند که به نظر می‌رسد بیشتر حساسیت نمایندگان جناحی است.

انتهای پیام