تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۷:۴۷
کد مطلب : 66126

علت مرگ سه نفر در بلوار ابوذر

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران:استفاده از دودکش آکاردئونی برای آبگرمکن و همچنین شیب منفی برای این دودکش علت گازگرفتگی و مرگ این خانواده بود.

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: در ساعت ۱۸:۴۲ روز گذشته حادثه مشکوک به گاز گرفتگی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه ۲۴ را به محل حادثه واقع در بلوار ابوذر، خیابان بهشتی اعزام کرد.

سیدجلال ملکی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان هفت طبقه ۱۰ واحدی بود، افزود: حادثه در یکی از واحدهای ۶۵ متری طبقه اول رخ داده بود و تا پیش از رسیدن آتش‌نشانان با توجه به اینکه همسایه‌ها از نبود اعضای این خانواده نگران شده بودند، در را شکسته و وارد ساختمان شده بودند که پس از آن با مشاهده جسم بی‌هوش آنان با آتش‌نشانی و اورژانس تماس گرفتند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: آتش‌نشانان بلافاصله پس از حضور در محل، اعضای این خانواده را که مردی ۳۰ ساله و زنی ۲۵ ساله و پسربچه‌ای ۶ ساله بودند را از داخل خانه خارج و در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که آنان پس از بررسی علائم حیاتی مرگ اعضای این خانواده را به دلیل استنشاق گاز سمی مونوکسید کربن تایید و اعلام کردند.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان اقدام به ایمن‌سازی این محل کردند، گفت: در بررسی آتش‌نشانان نشان داده شد که استفاده از دودکش آکاردئونی برای آبگرمکن و همچنین شیب منفی برای این دودکش علت گازگرفتگی بوده است.

ملکی با بیان اینکه دودکش آبگرمکن فاقد کلاهک بود، اظهار کرد: دودکش‌های آکاردئونی به هیچ وجه برای وسایل گازسوز مناسب نیست. در این حادثه متاسفانه نه تنها از چنین دودکشی استفاده شده بود بلکه این دودکش حدود یک متر نیز شیب منفی داشت که این امر بسیار خطرناک است و تمام شهروندان باید آن را رعایت کنند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، آتش‌نشانان در ساعت ۱۹:۵۴ به عملیات خود خاتمه دادند.

منبع: ایسنا