تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۵:۵۱
کد مطلب : 74283
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

عملکردها فرصت منطقه آزاد اروند را به تهدید تبدیل نکند

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: امید می‌رود تا عملکردهای ما فرصت منطقه آزاد را به تهدید تبدیل نکند.

سید حسین دهدشتی در جلسه مشترک شورای اداری شهرهای آبادان و خرمشهر در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه آبادان، اظهار کرد: منطقه آزاد اروند نه تنها برای شهرهای آبادان و خرمشهر که برای استان خوزستان می‌تواند به عنوان یک فرصت طلایی باشد.

وی اضافه کرد: برای تحقق این مهم باید یک هماهنگی و تعامل بسیار خوب میان دستگاه‌های اجرایی شهرهای آبادان و خرمشهر و منطقه آزاد اروند صورت گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: نگاه مدیران کل به این شهرهای آبادان و خرمشهر باید حمایتی باشد، آنان نباید منطقه آزاد اروند را به شکل یک بانک ببینند و حمایت‌های خود را از شهرهای آبادان و خرمشهر ادامه دهند.

دهدشتی یادآور شد: باید تکلیف بسیاری از شهرها و روستاهایی را که در خارج از محدوده منطقه آزاد اروند هستند روشن شود و علاوه بر این معافیت مالیاتی نیز شامل آنها شود تا سبب ماندگاری بیشتر مردم گردد.

*نباید در اجرای پروژه‌ها نگاه تبعیض آمیزی وجود داشته باشد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه‌های متعددی که از سوی منطقه آزاد اروند صورت می‌گیرد، ادامه داد: نباید در اجرای پروژه‌ها نگاه تبعیض آمیزی وجود داشته باشد.

وی گفت: تاسیسات زیربنایی به رغم کارهای انجام شده به ویژه در بخش آب و فاضلاب، نیاز به یک مدیریت یکسان و متمرکز دارد، در زمان حاضر تصمیم گیری‌ها در استان و اجرا در شهرستان صورت می‌گیرد.

دهدشتی افزود: منطقه آزاد اروند باید هماهنگی خوبی با مسئولان دستگاههای اجرایی شهرهای آبادان و خرمشهر داشته باشد تا منافعش را مردم ببینند.

*باید کارها بین منطقه آزاد و فرمانداری‌ها تقسیم شود

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان اظهار کرد: باید در بحث منطقه آزاد اروند یک خیز جدی صورت گیرد، عقلایی نیست که از اعتصابات کارگری گرفته تا مشکلات بهداشتی و غیره به سمت منطقه آزاد اروند هجوم برده شود بلکه باید تقسیم کاری میان منطقه آزاد و فرمانداری‌ها انجام شود تا کارها به نحو مطلوب‌تری دنبال شوند.

وی تصریح کرد: در صورت تعامل مناسب میان منطقه آزاد و دستگاه‌های اجرایی به خصوص فرمانداری‌ها، منطقه آزاد می‌تواند بهتر به انجام ماموریت‌های محوله خود بپردازد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشکلات زیادی در سطح منطقه وجود دارد که ما درگیر آنها هستیم، اما باید نیم نگاهی نیز به مسائل ۱۰ سال آینده نیز داشته باشیم.

مرجع / فـارس