تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۳۳:۰۳
کد مطلب : 83305
رئیس شورای شهر آبادان:

عملکرد شورای شهر آبادان شفاف است

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان، عملکرد این شورا را شفاف، قابل دید برای همگان و مورد پرسش برای اصحاب رسانه خواند.

به گزارش  عصر آبادان، حمید حنظل‌عیدانی عصر امروز در سومین جلسه شورای اسلامی شهر آبادان در صحن علنی این شورا،  با اشاره به نزدیکی نهم اردیبهشت ماه روز شوراها، بر ضرورت استمرار همفکری و همراهی اعضای شورا با یکدیگر در جهت انجام مسائل مختلف تاکید کرد.

وی گفت: امید می‌رود تا بتوانیم به وظیفه ذاتی خود به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان عمل کنیم، به زودی نشریه شورا جهت اطلاع مردم از عملکرد شورای اسلامی شهر در دوره چهارم چاپ و منتشر می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان افزود: همچنین سعی داریم تا در برنامه‌ای هماهنگ و منسجم به مناسبت روز شوراها از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای اروندکنار و چوئبده دعوت کنیم.

وی با درخواست از اعضای شورا برای حضور در جلسات علنی در موعد مقرر اظهار کرد: مراجعه فراوان شهروندان به شورا نشان از آن دارد که شورا گوش شنوا دارد و کارهایشان را انجام می‌دهد، سیل جمعیتی که به شورا می‌آیند به طور قطع مطالباتی دارند که بایستی از طریق مسئولان مربوطه پاسخ داده شود.

حنظل‌عیدانی از فاضلاب به عنوان عمده‌ترین مسائل قابل‌پیگیری در مراجعات مردمی به شورا نام برد و تصریح کرد: از مسئولان آبفای خوزستان می‌خواهیم تا به تعهدات خود به نحو مطلوبی عمل کند، شهرداری وظیفه حفظ و نگهداری کانال‌های آب‌های سطحی را دارد اما بسیاری از منازل فاضلابشان در این کانال‌ها سرریز می‌شود که خود مشکلات عدیده‌ای را موجب شده است.

وی یادآور شد: از آنجاییکه این مسئله سبب ازدیاد حشرات و در نهایت کلافه‌گی مردم شده لذا دستور سم‌پاشی کانال‌ها توسط شهرداری صادر شده است.

حنظل‌عیدانی گفت: در نشستی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند مسائل و مشکلات ناشی از عدم اتمام شبکه‌گذاری فاضلاب شهری به عنوان یک اولویت مهم و قابل‌ رفع مطرح شد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد تومان در قالب توافقنامه میان منطقه آزاد اروند و شرکت آب و فاضلاب خوزستان برای تکمیل شبکه فاضلاب شهری آبادان، افزود: انتظار می‌رود مسئولان مربوطه علاوه بر اقدام در این زمینه با اعضای شورای اسلامی شهر نیز به عنوان کسانی که از مسائل شهری آگاهی کامل دارند، مشورت و همراهی کنند.

وی از آمادگی سازمان منطقه آزاد اروند در واگذاری ۹۴ هکتار زمین در ابتدای جاده آبادان ـ اهواز برای ایجاد شهرک اصناف در جهت ساماندهی صنوف مزاحم خبر داد و اظهار کرد: مقرر شد تا زمین یاد شده به شهرداری تحویل شود البته این بدان معنا نیست که مدیریت این شهرک با شهرداری باشد بلکه صنوف همچون نمایشگاههای خودرو و صنوف آلاینده صوت به فراخور کارشان با شهرداری همکاری کنند.

حنظل‌عیدانی از مساعدت مالی ۴ میلیارد تومانی سازمان منطقه آزاد اروند برای تملک بازار ایستگاه هفت خبر داد و تصریح کرد: امید می‌رود تا این کار هر چه زودتر به انجام برسد تا فضای بصری نازیبایی را که در زمان حاضر این بازار ایجاد کرده، رفع شود.

به گفته وی، پس از تملک بازار فعلی این بخش به فضای سبز تبدیل می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمین‌های تانک فارم گفت: بر اساس توافقنامه‌ای که با سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم مقرر شد تا بافت جدید شهری در قسمت تانک فارم ایجاد شود.

حنظل‌عیدانی با بیان اینکه طراحی یک فضای مناسب شهری جدید با دسترسی به ساحل اروند رود برای این بخش پیش‌بینی شده است، افزود: برای این منظور با تشکیل کارگروه یا کمیته‌ای متشکل از سازمان منطقه آزاد اروند، شهرداری و شورا، در جهت تعیین چشم‌انداز و توسعه منطقه گام برمی‌داریم.

وی همچنین از سنگفرش کردن خیابان امام و تعریض خیابان گمرک خبر داد و اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند در این زمینه نیز آمادگی خود را جهت همکاری اعلام کرده است.

حنظل‌عیدانی با اشاره به اهتمام شورا برای انجام کارهای اساسی در شهر، تصریح کرد: در جهت استفاده از فضاهای ساحلی همچون اروند رود و بهمنشیر می‌بایست مدیران عامل جداگانه‌ای برای هر یک از این رودخانه‌ها مثل آنچه که در اهواز وجود دارد، تشکیل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان یادآور شد: توسعه شهر در اطراف رودخانه‌ها به عنوان یک ضرورت باید شکل گیرد لذا در این‌باره قول‌های مساعدی گرفته شده و بخشی از کار نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به انجام لایروبی در رودخانه بهمنشیر ادامه داد: می‌توان از گل و لای استخراج شده در ۲۵ پارک توافق شده با سازمان منطقه آزاد اروند جهت احداث، استفاده کرد چرا که این اقدام علاوه بر کاهش هزینه‌های تسطیح و آماده‌سازی پارک‌ها در ایجاد فضای سبز مناسب در پارک‌ها نیز نقش موثری خواهند داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تنها شهربازی شهر که دستگاه‌های فرسوده‌ای نیز دارد گفت: از آنجاییکه ما در شهر آبادان از داشتن یک پارک بزرگ و مناسب بی‌بهره‌ایم، لذا برای گرفتن زمینی به مساحت ۵۰ هکتار (جاده قفاس) جهت احداث یک پارک بزرگ با اداره مسکن و شهرسازی به گفت‌وگو نشستیم.

حنظل‌عیدانی در پایان افزود: در این فضا می‌توانیم دریاچه‌های مصنوعی را هم ایجاد کنیم، ضمن آنکه از مواد لایروبی شده از بهمنشیر می‌توان برای فضای سبز این محیط نیز استفاده کرد که باید برای این کار موافقت فرماندار را بگیریم.

 منبع:فارس