تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۰:۲۶:۱۱
کد مطلب : 94125
عزت کرامت در تیررس سرخ‌ها؟

عملکرد کاپیتانی که پرسپولیس مشتری‌اش شده +جدول

گفته می‌شود در روزهایی که قرارداد عزت کرامت و نفت به پایان رسیده از منابع مختلف پیشنهادهای جدید برای این بازیکن مطرح می‌شود و پرسپولیس هم یکی از مشتری های هافبک نفت است.

عملکرد کاپیتانی که پرسپولیس مشتری‌اش شده +جدول

– در فصلی که گذشت علیرضا عزت‌‌کرامت کاپیتان نفت یکی از خوب‌های تیم علیرضا منصوریان بود. با این حال در روزهایی که پرسپولیس سرمربی‌اش را به دلیل مشکلات عدیده کنار خود نمی‌بیند از قول این بازیکن عنوان می‌شود قرمزهای پایتخت متقاضی عقد قرارداد با او هستند.

بررسی عملکرد این هافبک دفاعی ۲۸ساله که برخی وی را به نام علیرضا عزتی می‌شناسند، نشان می‌دهد که بازیکن پرورش‌یافته در مکتب نفت- در فصلی که گذشت- کمتر از همیشه بازی کرد اما بیشترین بازدهی را داشت.

عبور از مرز ۲۰۰۰ در قدم اول

کرامت و نفت نخستین‌بار با هم در لیگ دهم پای به سطح اول فوتبال ایران گذاشتند. این هافبک‌دفاعی پرتلاش همان سال اول لیگ‌برتری شدنش یک گل به شاهین بوشهر زد و طی ۲۵ دیدار، ۲۳ بار وارد ترکیب اصلی نفت شد.

پوشیدن بیش از ۲۰۰۰ دقیقه پیراهن یک تیم لیگ‌برتری در نخستین‌ تجربه عملکرد قابل تقدیری برای علیرضا به حساب می‌آمد.

کرامت در لیگ‌های یازدهم و دوازدهم دقایق بازی خود را به اعداد ۲۰۹۸ و ۲۵۹۹ هم رساند در حالی که سه گل وارد دروازه تراکتورسازی (۲) و ملوان کرد.

فصل بی‌گل

کرامت فصل قبل در نفت یحیی گل‌محمدی ۲۲ بازی انجام داد در حالی که ۱۸۹۹ دقیقه حضور در میدان را پشت‌سر گذاشت. جالب اینکه در فصل آسیایی شدن نفت، کاپیتان ۲۷ ساله تیم برای اولین‌بار هیچ گلی در مسابقات لیگ‌برتر نزد.

ثبت رکورد معکوس مرد بین‌المللی

کاپیتان نفت در لیگ چهاردهم به گواه آمار کمتر از چهار فصل قبلی حضورش در لیگ‌برتر به میدان آمد. علیرضای ۲۸ساله این‌بار اگرچه مانند لیگ سیزدهم ۲۲مرتبه وارد بازی‌ها شد اما تنها ۱۵۹۴ دقیقه شانس بازی داشت و این روی کاغذ کمتر از تمام ادواری بود که در لیگ‌برتر ظاهر شده بود.

عملکرد کاپیتانی که پرسپولیس مشتری‌اش شده +جدول

وی این‌بار فقط ۱۷ بار وارد ترکیب اصلی تیم منصوریان شد که از این حیث هم رکوردی معکوس را به ثبت رساند. با تمام این اوصاف کاپیتان نفت در لیگ قهرمانان ۹ بازی، ۹۰ دقیقه‌ای را برای تیمش انجام داد تا نشان دهد مهره‌ای بی‌جایگزین در بازی‌های بین‌المللی برای نفت به حساب می‌آید.

مردی که نیاز به بازارگرمی ندارد

حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا مردی با عملکرد علیرضا نیاز به بازارگرمی برای افزایش مبلغ قراردادش دارد؟

گفته می‌شود در روزهایی که قرارداد کرامت و نفت به پایان رسیده از منابع مختلف پیشنهادهای جدید برای این بازیکن مطرح می‌شوند تا مبلغ قرارداد علیرضا و نفت به حدی برسد که این بازیکن تمایل به آن دارد.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس اعلام کرده تا تکلیف مدیریت قرمزها مشخص نشود به ایران بازنمی‌گردد. حال در چنین شرایطی قابل توجیه نیست اگر پذیرفته شود پرسپولیسی‌ها به دنبال جذب کرامت نفتی‌ها هستند.

عملکرد کاپیتانی که پرسپولیس مشتری‌اش شده +جدول

حال باید صبر کرد و دید هافبکی که در میانه میدان قادر به حل مشکلات خیلی از تیم‌هاست، در نهایت نفتی خواهد ماند یا سر از تیم‌های مطرح‌تر درمی‌آورد.

عملکرد علیرضا کرامت در ادوار لیگ‌برتر

لیگ

تیم

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل زده

توضیح

۱۰

نفت

۲۵

۲۳

۲۰۵۴

۱

به شاهین بوشهر گل زد

۱۱

نفت

۲۶

۲۵

۲۰۹۸

۱

دروازه تراکتورسازی را باز کرد

۱۲

نفت

۳۰

۲۹

۲۵۹۹

۲

به تراکتورسازی و ملوان گل زد

۱۳

نفت

۲۲

۲۱

۱۸۹۸

۱۴

نفت

۲۲

۱۷

۱۵۹۴

۳

برابر تراکتورسازی، پدیده و نفت‌ مسجدسلیمان موفق به گلزنی شد

 منبع: مشرق