تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۸:۲۲
کد مطلب : 65378

عملیات داعش علیه ارتش لیبی +تصاویر

گروه تروریستی داعش ضمن بر عهده گرفتن مسؤولیت کشتن ۲۹ نظامی ارتش لیبی از گسترش دامنه عملیات خود در این کشور خبر داد.

به نقل از ابنا، گروه تروریستی داعش در لیبی با انتشار بیانیه‌ای به طور رسمی اعلام موجودیت کرد و از گسترش عملیات خود در این کشور خبر داد.
این گروه تکفیری با اعلام اینکه موشک و سلاح‌های پیشرفته‌ای از جمله سی- ۵ در اختیار دارد عملیاتی را در منطقه اللیثی در شهر بنغازی بر ضد ارتش لیبی انجام داده است.

داعش با انتشار تصاویری از عملیات علیه ارتش لیبی گفته است «گردانهای القنص» وابسته به داعش ۱۲ عنصر وابسته به ارتش لیبی را در این منطقه، کشته‌اند.

تکفیری‌های داعش پیش‌تر نیز مسؤولیت کشتن ۱۵ نظامی را در جنوب لیبی در جمعه گذشته برعهده گرفته بود، اقدامی که دولت لیبی را وادار کرد حالت هشدار امنیتی اعلام کند.

دولت لیبی همچنین از جامعه بین المللی خواست به منظور مقابله با تروریسم، واردات اسلحه را به لیبی ممنوع اعلام کند.

اخیرا درگیری میان ارتش لیبی و گروه‌های مسلح در این کشور افزایش یافته و در حالی که نیروهای دولتی کنترل بیشتر مناطق شرقی لیبی را در دست دارند، درگیری‌ها در شهرهای غربی این کشور از جمله طرابلس پایتخت ادامه دارد.

در حال حاضر نیروهای دولتی کنترل شهر «طبرق» (که ساختمان مجلس نمایندگان لیبی در آن قرار دارد)، شهر «البیضاء» (که ساختمان و مقر دولت و کمیته تدوین قانون اساسی در آن مستقر است) و همچنین شهر «بنغازی» دومین شهر بزرگ لیبی (جز محله‌های اللیثی و الصابری) و همچنین کنترل شهرهای «اجدابیا»، «البریقه»، «راس لانوف» و «السدره» را در دست دارند و از سوی دیگر گروه‌های مسلح کنترل شهرهای «مصراته»، طرابلس و «صبراته» را در دست گرفته‌اند.