تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۴ | ۰۳:۳۵:۲۴
کد مطلب : 104125
یادداشت جواد نوروزی /

عناصر نفوذی در انتخابات آتی و رسالتی که مردم آبادان بر عهده دارند

هر اندازه عقربه های ساعت برای سه نماینده آبادان درمجلس شورای اسلامی تند و سریع می چرخند زمان اما برای سیاسیون آبادانی و به ویژه آنهایی که سودای بهارستان و راه یابی به مجلس را در سر دارند ، کُند و آهسته به پیش می رود.

entekhabat raii

یادداشت جواد نوروزی : هر اندازه عقربه های ساعت برای سه نماینده آبادان درمجلس شورای اسلامی  تند و سریع می چرخند زمان اما برای سیاسیون آبادانی و به ویژه آنهایی که سودای بهارستان و راه یابی به مجلس را در سر دارند ، کُند و آهسته به پیش می رود.
سعدون زاده ، دهدشتی و انصاری برای جبران هر آنچه تا کنون انجام نداده اند و شاید تکمیل اقداماتی که از قبل آغاز کرده بودند ، لحظه به لحظه سرعت کارهای شان را بیشتر می کنند و به ناچار ، حجمی از وظایف نمایندگی و برنامه های انتخاباتی را در ساعات محدود روزانه متراکم کرده اند تا خود را به ماراتن اسفندماه ۹۴ برسانند.
از سوی دیگر چهره های سیاسی جدید و قدیم آبادان  همزمان که در تلاش ، تکاپو و رایزنی برای کسب موافقت و همراهی عناصر موثر در انتخابات آینده هستند ، آرزو می کنند این اوقات به سرعت بگذرند تا هر چه زودتر خود را در معرض انتخاب مردم محک بزنند.
بدون تردید ، تعدد افکار ، تنوع سلایق و جهت گیری های متفاوت سیاسی نیز به میدان رقابت انتخاباتی خواهند آمد و  سعی خواهند کرد با معرفی برنامه های فردی ، گروهی و احتمالاً حزبی خود آرای مردم را از آن خود کنند.
در این بین ، شماری از نامزدهای احتمالی تردید دارند که آیا می توان با علَم جریان های حزبی به کارزار انتخاباتی وارد شد یا به دلیل گرایشات مردم آبادان ، فاصله گرفتن از شعارهای سیاسی نتایج بهتری برای شان به همراه دارد.
از جهت دیگر ، هنوز برخی از نامزدها ، جبهه سیاسی خود را علنی اعلام نکرده اند و سعی دارند تا آخرین روزها منتظر حوادث و پیشامدهای مختلف بمانند تا به قول معروف شاید بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند.
البته تا حدودی می توان به این دست افراد حق داد زیرا احزاب و جریان های روی کار ، کارنامه قابل دفاع و مطلوبی در خدمت رسانی به مردم ندارند.
به عنوان مثال ، موافقان دولت یازدهم و مشخصاً اصلاح طلبان طرفدار حسن روحانی ، برآورد مناسبی از میزان رضایتمندی مردم از فعالیت دوساله این دولت ندارند و بیم آن دارند اگر با چنین رویکردی وارد صحنه شوند، به احتمال فراوان مورد اقبال مردم قرار نگیرند چرا که عملی نشدن وعده ۱۰۰ روزه رئیس جمهور،آشفتگی در بازار کار و سرمایه و در مجموع عدم توفیق در ایجاد رونق اقتصادی ، تصویر درستی از دولت فعلی را به مردم نمایش نمی دهد.
هرچند اتمام مذاکرات هسته ای با شش کشور غربی و شانتاژ تبلیغاتی دولتی ها بر پایان این قصه، هنوز عده ای را امیدوار نگه داشته تا با اغماض و چشم پوشی از تعطیلی صنعت هسته ای و خطرات و تبعات احتمالی این قرارداد بین المللی، سعی کنند آن را سند افتخاری ملی قلمداد کنند تا بر موج احساسات مردم سوار و راهی مجلس شوند.
با همه این اوصاف ، آنچه در پیش است ، فارغ از حب و بغض های عالم سیاست ، آزمون و محک جدی دیگری برای تمرین مردم سالاری دینی و پایبندی بیشتر مردم به نظام و انقلاب و مقطع حساس و سرنوشت سازی برای مجلس شورای اسلامی و رکن مهم قانونگذار در کشور است.
از طرف دیگر ، نفوذ ، شاه بیت ادبیات رهبر فرزانه انقلاب در ایام اخیر آن هم در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی ، حتمن بی ارتباط با این حماسه ملی و نقش مشارکتی مردم نخواهد بود.
به ویژه  از آنجایی که به فرموده معظم له، مسئولان ، تصمیم گیران و تصمیم سازان در پروژه نفوذ دشمن جای دارند، اهمیت انتخاب مردم ارزش صدچندان پیدا کرده است.
مردم در طول سالیان اخیر ، همواره به آینده نگری و پیش بینی های دقیق و هوشمندانه امام خامنه ای پی برده اند وبه گفتار و فرمایشات ایشان اعتقاد راسخ  دارند و اکنون به خوبی دریافته اند که یک روی سکه سخنان رهبری ، افرادی هستند که قصد دارند در انتخابات آتی به مجلس راه یابند.
این هشدارها بدین منظور است که ملت بصیر ایران اسلامی مواظب باشد منتخبان آنها در زمره ی نفوذی ها و از عوامل مستقیم و غیر مستقیم دشمن نباشند تا به حرکت بالنده ی انقلاب اسلامی که امروز در سایه ی امنیت ، قدرت و صلابت جمهوری اسلامی ایران شتاب بیشتری گرفته است، گزند و آسیبی وارد نشود.

  1. hafez saeedi می‌گه:

    چطوری کلک؟دوباره چه خوابی دیدی؟ از باغملک و ایذه چه خبر؟