تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۸:۳۴
کد مطلب : 116184
دادستان زاهدان:

عوامل دستگیر شده حادثه تروریستی خاش عناصر گروهک انصار الفرقان بودند/متهم اصلی پرونده گمرک چابهار مدیر کل سابق گمرک است

دادستان زاهدان با بیان اینکه سر تیم حادثه تروریستی خاش دستگیر و در اختیار نیروی های امنیتی و اطلاعاتی است، افزود: این افراد مربوط به گروهک انصار الفرقان بودند.

عوامل دستگیر شده حادثه تروریستی خاش عناصر گروهک انصار الفرقان بودند/متهم اصلی پرونده گمرک چابهار مدیر کل سابق گمرک است

به گزارش عصر آبادان به نقل از عصرهامون،محمد مرزیه به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دکتربهشتی بارها ترور شخصیت شد اما این فرد به اندازه ای خویشتن دار بود که منافقین فاجعه ۷ تیر را رقم زدند.
وی با بیان اینکه دکتر بهشتی یک عالم هم فن حریف بود که واقعا به مثل و مانند او کم بود،افزود: جای اخلاق و نگرش در جامعه ما بسیار خالی است امروز عده ای به اسم دین و نظام به دیگران تهمت می زنند.

خویشتن داری شهید بهشتی باعث شد منافقین حادثه۷تیر را رقم بزنند
دادستان زاهدان ادامه داد: باید امروز دقت شود مظلوم کشی در جمهوری اسلامی هدف قرار  نگیرند که بعد پشیمان شویم.

مرزیه تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از خیل شهدای ۷ تیر جا نمانده و در بین این شهدا نام شهید طباطبایی و مالکی فرماندار سابق میرجاوه هم به چشم می خورد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص کامیونی که پلمپ گمرگ توسط نیروی انتظامی توقیف شد، گفت: در این پرونده ابهامات زیادی وجود دارد که باید بعد از بررسی اطلاع رسانی می شود.

عوامل دستگیر شده حادثه تروریستی خاش عناصر گروهک انصار الفرقان بودند

دادستان زاهدان ادامه داد: به صورت دقیق این پرونده در حال بررسی است و تحقیقات در حال انجام است.
مرزیه در ادامه با بیان اینکه سر تیم حادثه تروریستی خاش دستگیر و در اختیار نیروی های امنیتی و اطلاعاتی است، افزود: این افراد مربوط به گروهک انصار الفرقان بودند.
دادستان زاهدان با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان از امنیت نسبی بر خوردار است، تصریح کرد: در خصوص جمع آوری سلاح شورای امنیت و شورای تامین ورود پیدا کرده و افرادی که سلاح غیر مجاز دارند، در صورت تحویل هیچ مجازاتی برای آنها به دنبال نخواهد داشت.

متهم اصلی پرونده گمرک چابهار مدیر کل سابق گمرک است

مرزیه افزود: پرونده گمرگ چابهار پس از سه سال اوایل امسال وارد دادگاه شد و متهم اصلی این پرونده مدیرکل گمرگ سابق چابهار است.
وی ادامه داد: در این پرونده جرایمی مانند، ارتشاء، اختلاس و قاچاق خودرو وجود داشت  که در حال حاضر در حال بررسی است.
دادستان زاهدان با بیان اینکه علی رغم تمامی فشارهایی که در این پرونده به دستگاه قضایی استان وارد شد اما قاطعانه با افراد دخیل در این پرونده برخورد شد، اظهار داشت: در هر حال در این پرونده شبکه پیچیده فساد اقتصادی کشف و نابود شد.

شیعه و سنی هماهنگی مناسبی در برقراری امنیت در سیستان و بلوچستان دارند 

وی ضمن ارزیابی مثبت از بومی کردن امنیت در سیستان و بلوچستان گفت: شیعه و سنی هماهنگی مناسبی در جهت برقراری امنیت در سیستان و بلوچستان دارند.
دادستان زاهدان ادامه داد: قرارگاه قدس به عنوان متولی امنیت در استان نیز با افرادی که از سلاح ها مجاز استفاده نادرست می کنند به شدت برخورد می کند.
مرزیه اضافه کرد: در حالی مردم از وضعیت اقتصادی گله مند هستند اما از امنیت حاکم در استان رضایت کامل وجود دارد.
وی با تشکر از دادستان کنارک برای ورود در پرونده صید ترال گفت: از ورود قاطع پرونده کنارک به این موضوع حمایت می کنیم اقدامی به موقع و به جا بود که استقبال صیادان منطقه را هم در پی داشت.

انتهای پیام/گ