تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۹:۰۷:۱۴
کد مطلب : 16967

عکس/ادای احترام نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق به مقام والای سیدالشهدا (ع)

نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق با حضور در حرم مطهر امام حسین (ع) به پیشوای سوم شیعیان جهان ادای احترام کرد.

عصر آبادان-رسانه های عراقی به تازگی تصاویری از ادای احترام “نیکلای مالادینف” نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق به حرم مطهر امام حسین (ع) منتشر کرده اند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، نماینده بان کی مون در عراق با حضور در مضجع شریف پیشوای سوم شیعیان نسبت به ایشان ادای احترام کرده اند.

نیکلای مالادینف درباره این اقدام خود به پایگاه عراقی “نون” گفت: امام حسین در واقعه کربلا با سخنان انسانی که داشت، توانست برخی افراد که برای کشتن وی قیام کرده بودند را به جمع یاران خود دعوت کند. همچنین بسیاری از یاران وی با اطلاع داشتن از سرنوشت حتمی خود، در راه ایشان جانفشانی کردند.

وی با اشاره به اینکه این نخستین سفر وی به کربلا بوده است، افزود: اقدامات انسان دوستانه که امروز در کربلا با پذیرفتن آوارگان شهرهای فلوجه و الرمادی دیده می شود، نتیجه همان اقدامات و سخنان انسانی است که امام حسین داشته است.

این مقام بین المللی با اشاره به درد و رنج شدید مردم کربلا در دوران نظام بعثی، افزود: آنها به شیوه ای نوین که من را شگفت زده کرده است، توانستند این شهر را بازسازی کنند.

خاطرنشان می شود اظهارات نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق و ادای احترام وی به مقام والای سیدالشهدا (ع) که طبعا داعیه دار دین اسلام نیست در حالی انجام شده که برخی جریانهای افراطی با داشتن ادعای اسلامی بودن، یکی از اهداف اصلی خود را بستن کمربندهای انفجاری و آسیب رساندن به بارگاه شریف امامان شیعه اعلام کرده و در این راستا در گذشته اقدامات متعددی را نیز مرتکب شده اند.

 

منبع: مهر