تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۵:۴۷
کد مطلب : 60243

عکس شیطنت‌آمیز از راهپیمایی اربعین

بدون هیچ اغراقی، رسانه‌های غربی به مهمترین رویداد انسانی سالیانه در جهان یعنی «پیاده‌روی اربعین» ابراز بی‌تفاوتی کرده‌اند.

این تصویر را خبرگزاری رویترز در میان تصاویر گزارش هفتگی خود منتشر کرده و در توضیح آن نوشته است: زائران شیعه مسلمان در روزهای مانده به آغاز مراسم اربعین، از نجف به سمت شهر مقدس کربلا در حال حرکت هستند.

بی‌تفاوتی رسانه‌های غربی به رژه شیعیان +عکس

بدون هیچ اغراقی، رسانه‌های غربی به مهمترین رویداد انسانی سالیانه در جهان یعنی «پیاده‌روی اربعین» ابراز بی‌تفاوتی کرده‌اند.

این در حالی است که اگرچه شبکه صهیونیستی رسانه‌های جهانی سعی کرده است در مطالب خود بصورت جزئی و از زاویه، این مسئله را در حد یک رخداد معمولی مورد اشاره قرار دهد (تا آن اندازه که مثلاً در تصویر فوق سعی کرده است با مورد توجه قراردادن حاشیه‌های امنیتی پیاده‌روی اربعین ایجاد سؤال کند) اما پر واضح است که تجمع بیش از ۲۰ میلیون زائر شیعه در کنار بارگاه سیدالشهدا(ع) که در میان آنها از سایر ادیان و مذاهب نیز حضور داشته‌اند؛ به مثابه یک زلزله ویرانگر برای سیاست‌های استکبار جهانی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و حتی نظامی است.

زلزله‌ای ویرانگر که نه قابل مصادره شدن است و نه به لطف سیاست‌های امنیتی مطلوب جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق قابل خدشه و ناامن‌سازی.

لذا تنها راهی که در پیش روی رسانه‌های وابسته به آمریکا باقی می‌ماند ابراز بی‌تفاوتی و خود را به ندیدن زدن نسبت به این واقعه بزرگ جهانی، انسانی و اعتقادی است.

پیاده‌روی اربعین یا به قول سردار قاسم سلیمانی «رژه شیعیان» حاوی پیام‌های بزرگی برای افکار عمومی جهان است و اگرچه این رخداد مهم با وجود امپراطوری شیطانی رسانه‌های غربی در میان ممالک اروپایی و آمریکایی کمتر به چشم می‌آید اما بی‌تفاوتی محض و برخورد سرد رسانه‌های غربی با این رویداد شیعی به وضوح بیانگر آنست که راهبردهای دشمن به واسطه این تجمع مؤمنانه تا چه اندازه دستخوش حیرت و استیصال بدون درمان شده است.

منبع: فارس