تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۴:۳۵
کد مطلب : 77491

عکس/ کلاسی که بزرگ ترین فرماندهان جنگ در آن آموزش دیدند

روش های بدیع او در آموزش که ترکیبیبود از آموزه های تاکتیکی و روحی، برای همه شاگردانش که امروز سال های بازنشسته گی خود را طی می کنند، بسیار خاطره انگیز و تاثیر گذار بود.

تصویری که پیش رو دارید، در سال ۱۳۵۸ شمسی برداشته شده و یکی از کلاس های آموزش تاکتیک «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را به ثبت رسانده است. شخصی که در جایگاه استادِ کلاس دیده می شود، سردار مظلومِ سپاه، شهید «سعید گلاب بخش» است که در میان پاسدارانِ کهنه کار به نام «محسن چریک» شناخته می شود.
«محسن چریک» در اذهان بسیاری از فرماندهان بزرگ سپاه که سال ها، فرماندهی عرصه های جهادی و دفاعی کشور را بر عهده داشتند، نامی خوش آهنگ و دل نواز است. جوان اصفهانی خوش سیما و چست و چالاکی که پیش از پیروزی انقلاب، در لبنان و سوریه، آموزش نظامی دیده بود و با تاسیس نخستین هسته های سپاه پاسداران، در «پادگان جمشیدیه» مسئولیت آموزش پاسداران تازه کار را بر عهده گرفت. روش های بدیع او در آموزش که ترکیبیبود از آموزه های تاکتیکی و روحی، برای همه شاگردانش که امروز سال های بازنشسته گی خود را طی می کنند، بسیار خاطره انگیز و تاثیر گذار بود.
تقدیر چنین بود که «محسن چریک»، بسیار زودتر از آن چه تصورش می رفت(چند ماه بعد از آغاز جنگ تحمیلی و در سال ۱۳۵۹ شمسی)، پر پرواز بگشاید و حتی پیکر پاکش نیز پیدا نشود.

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلندپروازش صلوات
عکس/ کلاس درسِ بزرگ‌ترین فرماندهان سپاه
گروه جهاد و مقاومت مشرق،