تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۱:۲۴:۳۰
کد مطلب : 24624
موسس خانه فرهنگی اسلام در کلمبیا عنوان کرد

غبطه زنان غربی به جایگاه زن مسلمان

موسس خانه فرهنگی اسلام در کلمبیا گفت: زنان غربی به جایگاه زن مسلمان غبطه می‌خورند.

به گزارش عصر آبادان ، مارلون «ابراهیم» کانتیجو امشب در سلسله همایش «سفر از مسیحیت به اسلام» در سالن خاتم‌الانبیا(ص) این شهر با اشاره به جایگاه زن مسلمان به ویژه در ایران اظهار کرد: دیدگاه غرب از زن مسلمان یک انسان دور افتاده از تمدنی است که تنها قادر است برای همسرش فرزند بیاورد و کتک بخورد.

وی با بیان اینکه اینگونه ذهنیت از طریق رسانه‌ها و پیروان برنامه‌های تلویزیونی به جامعه القا می‌شود افزود: در مقابل افرادی که روی جامعه مسلمان ایران آشنایی و مطالعه دارند مایل هستند با فرهنگ تکریم مقام زن در اسلام و ایران آشنا شوند.

موسس خانه فرهنگی اسلام در کلمبیا خاطرنشان کرد: امروز در غرب از زن استفاده ابزاری می‌شود و زنان غربی به جایگاه زن مسلمان ایرانی غبطه می‌خورند.

وی با اشاره به اشتغال زنان در مشاغل غیر ضروری در غرب تصریح کرد: غرب با تولید برنامه‌های گسترده رسانه‌ای می‌کوشد تا زن غربی را الگوی زن مسلمان کرده و او را از گنجینه‌های ارزشمند خود جدا سازد.


*پس از آشنایی با اسلام از قرآن جدا نشدم

کانتیجو با اشاره به رشد و پیشرفت تکنولوژی در کلمبیا اظهار کرد: با تمام رشد و توسعه مردم در این منطقه تشنه معنویت هستند.

وی درباره آشنایی با اسلام و قرآن ادامه داد: از روز نخست آشنایی با اسلام از قرآن جدا نشدم و با کمک آیات قرآن اسلام را بیشتر شناختم.

موسس خانه فرهنگی اسلام در کلمبیا با اشاره به سفارش پیامبر اسلام (ص) مبنی بر توجه به حدیث ثقلین تصریح کرد: تمسک به قرآن و عترت راه رسیدن انسان به کمال را موجب می‌شوند.

وی به زنان ایرانی به دلیل داشتن یک زندگی شایسته در کشور اسلامی ایران تبریک گفت.

این جوان تازه مسلمان شده به مسلمانان توصیه کرد تا در زمان انتظار آنگونه که باید زندگی کنند تا با سهل‌انگاری فضای معنوی و اعتقادی جامعه مسموم نشود.

*هنگام غذا خوردن با خانواده‌ام مشکل دارم

جوان دانشجوی تازه مسلمان شده دیگری از کلمبیا نیز در این برنامه ضمن بیان دلایل روی آوردن به اسلام اظهار کرد: در یک خانواده مسیحی زندگی می‌کند.

«حسین» افزود: من در خانواده خود بسیار مشکل دارم به طوری که نمی‌توانیم با آنها سر یک میز غذا بخورم.

وی بابیان اینکه آداب طهارت و حلال خواری در اسلام با آداب غذا خوردن با دیگر ادیان متفاوت است، اضافه کرد: طرز تفکر من و خانواده‌ام کاملا با هم متفاوت است.


*مادرم برای بازگرداندن من به مسیحیت بسیار تلاش کرد

«جعفر» یکی از جوانان تازه راه‌یافته به دین اسلام از کلمبیا نیز در این برنامه گفت: در یک خانواده مسیحی کاتولیک زندگی می‌کنم و برادرم در حال کشیش شدن است.

وی با بیان اینکه مادر و برادرم برخوردهای سختی در مقابل من داشتند خاطرنشان کرد: مادرم برای بازگرداندم به مسیحیت بسیار تلاش کرد.

به گفته این جوان تازه مسلمان شده، نباید به حرف افرادی که در نظر غربی‌ها تروریست تلقی می‌شوند برای شناخت خدا گوش کرد.

کلمبیا یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و با ادیان مختلف از جمله مسیحیت است.

این سه جوان تحصیلکرده کلمبیایی که پاسخ شبهات خود را در اسلام پیدا کردند قادر به صحبت کردن به زبان فارسی نیستند اما قرآن و احادیث را به زبان عربی می‌خوانند.

در این همایش حجت‌الاسلام «سید حامد شکفته» فعال فرهنگی در کلمبیا سخنان آنها را برای مخاطبان حاضر در همایش از اسپانیایی به فارسی ترجمه می‌کرد.

منبع: فارس