تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۵:۰۷
کد مطلب : 108602
رویترز گزارش داد؛

فابیوس با انتقاد از آمریکا استعفا داد/ همسر سابق اولاند، وزیرخارجه فرانسه می‌شود/ شغل جدید فابیوس

فابیوس گفت که انتظار ندارد باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا موضع خود را در ماه‌های آتی تغییر دهد. وی سیاست‌های آمریکا در قبال سوریه را گنگ و مبهم ارزیابی کرد.

فابیوس فابیوس با انتقاد از آمریکا استعفا داد/ همسر سابق اولاند، وزیرخارجه فرانسه می‌شود/ شغل جدید فابیوس

وزیر خارجه فرانسه با اعلام خبر کناره‌گیری‌اش از این پست سیاست‌های آمریکا در قبال سوریه را گنگ و مبهم ارزیابی کرد.

 

به نوشته خبرگزاری رویترز، انتظار می رود امروز(چهارشنبه) بعد از ظهر فرانسوا اولاند،‌ رئیس‌جمهور فرانسه لوران فابیوس،‌ وزیر خارجه دولتش را به عنوان رئیس شورای قانون اساسی، عالی ترین دادگاه قانون اساسی کشور معرفی کند.

 

این اقدام به احتمال زیاد به تغییرات اساسی در دولت اولاند منجر خواهد شد.

 

از سگولن رویال، همسر سابق اولاند و مادر چهار فرزند او به عنوان محتمل‌ترین‌گزینه‌ برای جانشینی فابیوس نام برده می‌شود. وی از حزب سوسیالیست و وزیر محیط زیست فرانسه است.

 

فابیوس امروز در سخنانی تعهد آمریکا در حل و فصل بحران سوریه را زیر سوال برد و گفت که سیاست واشنگتن در قبال سوریه مبهم است.

 

وی به خبرنگاران گفت: نکات مبهمی حتی در میان نقش آفرینان ائتلاف وجود دارد.. من نمی‌خواهم آنچه را که قبلا درباره گرداننده اصلی ائتلاف گفتم، تکرار کنم، اما هیچ گاه احساس تعهد جدی و قوی برای انجام کا ر وجود نداشته است.

 

فابیوس گفت که انتظار ندارد باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا موضع خود را در ماه‌های آتی تغییر دهد. وی افزود: فکر نمی‌کنم اختیارات اوباما در حدی باشد که وی را به اقداماتی فراتر از آنچه وزیرخاجه‌اش جان کری اعلام می‌کند مجاب کند. /ایسنا