تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۱:۰۸
کد مطلب : 90731

فاجعه زیست محیطی با قلع و قمع درختان در باغملک +تصاویر/ زنگ خطر تخریب چشم انداز طبیعی منطقه

این روز‌ها حال و هوای جنگل ‌های شهرستان باغملک خوب نیست. برخی به خاطر سود‌ جویی ‌های فردی دست به تخریب آن‌ ها می ‌زنند بدون اینکه ذره ای به فکر نسل‌های آینده باشند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از باغملک نیوز، به سمت شرق خوزستان که حرکت کنید به شهرستان باغملک در دامنه رشته کوه های زاگرس می‌ رسید که برقله کوه ‌های آن جنگل‌ های سرسبز چشم هر بیننده ‌ای را متحیر می کند.

 

سالیان سال این نعمت‌ های خدادادی بی ‌هیچ زحمتی برای ساکنان منطقه پابر جا هستند. سرسبزی و نقش اکوسیستمی این درختان، نه تنها موجب وزش نسیم ‌های خنک می ‌شود و عطش دمای هوا را فرو می ‌نشاند بلکه استفاده ‌های دارویی فراوانی را برای ساکنان منطقه به همراه دارد.

 

اما این روز‌ها حال و هوای جنگل ‌های شهرستان باغملک خوب نیست. برخی به خاطر سود‌جویی ‌های فردی دست به تخریب آن‌ ها می ‌زنند بدون اینکه ذره ای به فکر نسل‌های آینده باشند.

 12 (6)

درخت یکی از مظاهر طبیعت است که به آن زیبایی می ‌دهد و سبب لطافت و پاکیزگی هوای پیرامون خود می‌ شود، این موجود زنده بیشتر در طبیعت رشد می‌ کند از دیرباز از سوی پیشینیان ما قابل احترام بود و هم اکنون هم بیشتر افراد جامعه آن را به عنوان یکی از مخلوقات خداوند محترم می ‌شمارند.

 

محترم شمردن درخت مخصوص سن، گروه و یا قومیت خاصی نیست بلکه همه درخت را دوست دارند و سعی دارند از قطع درختان جلوگیری شود، اما چند سالی است که در برخی از مناطق شهرستان باغملک بی مهری ‌های زیادی به درختان شده، به طوری در چند هفته گذشته حدود ۴۲۰ درخت بارور گردو از سوی افراد ناشناس قطع و یا صدمه دیده شد.

 

به علاوه گزارش‌ های عینی خبرنگار باغملک نیوز از بعضی از نقاط باغملک حکایت از قلع و قمع درختان و یک فاجعه زیست محیطی در این منطقه دارد؛

 12 (4)

عده ای سودجو در سایه غفلت مسئولین امر، به جان درختان بعضی از مناطق امامزاده عبدالله در بخش صیدون از توابع باغملک افتاده و با قطع کردن آنها، مبادرت به تهیه ذغال!!! یا برای مصارف دیگر می نمایند. طبیعت این منطقه که می تواند به یکی از مکان های نمونه ی گردشگری تبدیل شود شاید با ادامه این روند تا چند سال آینده به منطقه ای متروک و ترسناک مبدل شود.

 

امیدواریم با انتشار تصاویر این اقدام هولناک که در حال خشک کردن ریه های تنفسی شهرستان و از بین رفتن یکی از مناطق توریستی استان است، مسئولین امر را در حفاظت بیشتر از این منطقه ترغیب نماید و این زنگ خطر باعث شود اقدامات حفاظتی کمابیش در دستور کار قرار گیرد.

.

12 (7)

.

12 (8)

.

12 (9)

.

12 (10)

.

12 (5)

.

12 (2)

.

12 (1)