تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۱:۰۷
کد مطلب : 57874
راه‌اندازی بدل سایت "ریاست جمهوری"

فاز جدید فعالیت رسانه‌ای احمدی‌نژاد +تصاویر

اطلاع رسانی نسخه آزمایشی سایت بدل ریاست جمهوی به نام احمدی نژاد، توسط اکانتی به نام “مشایی” در شبکه های اجتماعی، انجام پدیرفته است.

 به گزارش عصر آبادان ،  آنچه از محمود احمدی‌نژاد در این روزها دیده می شود این است که بدون رتوش فعالیت های سیاسی خود را آغاز کرده و با کدهای بعضا غلط و درست برخی اطرافیان خود مبنی بر حضور فعال در انتخابات مجلس دهم، سعی می کند به نوعی فضای سیاسی- رسانه ای کشور را در حالت کما قرار دهد.

به گزارش گروه سیاسی صراط، احمدی نژاد بر خلاف دو سال پایانی دولت خود، در هیئت های مذهبی شرکت می کند و خبر جلسات تشکیلات موسوم به “هما” در استان ها نیز به گوش می رسد. بازسازی کادر میدانی احمدی نژاد طی ماه های گذشته شدت بیشتری گرفته و این موضوع، خبر از فعال شدن وزاری دولت او برای انتخابات مجلس آینده می دهد.

در حالی که بین روسای جمهور گذشته و همچنین مقامات ارشد کشور پس از ترک کرسی ریاست جمهوری و یا جایگاه ارشد خود رسم است که صرفا با راه اندازی یک پایگاه اطلاع رسانی شخصی و یا وبگاه فعال سعی در انتقال آرا و نظریات خود در فضای مجازی و مخاطبان خود را از آرا و نظرات خود باخبر کنند، ولی این روزها سایتی شبیه به پایگاه ریاست جمهوری فعلی مختص دو دولت احمدی نژاد راه اندازی شده است.

جزئی ترین بخش های این پایگاه اطلاع رسانی نیز شبیه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری فعلی است که در نوع خود جالب توجه و کنایه آمیز به نظر می‌رسد.

فعالیت رسانه ای احمدی نژاد وارد فاز جدیدی می شود+تصاویر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

این پایگاه که نه تنها با تهیه گزارش هایی، روند زندگی اجتماعی و سیاسی رئیس جمهور گذشته را رصد می کند بلکه گزارش های تصویری اختصاصی را از دیدارهای احمدی نژاد پس از مرداد ماه ۹۲ را هم رسانه ای می کند.

فعالیت رسانه ای احمدی نژاد وارد فاز جدیدی می شود+تصاویر
پایگاه اطلاع رسانی احمدی نژاد که به سبک پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری طراحی شده است

نام این پایگاه اینترنتی همسو با شعار انتخاباتی احمدی نژاد در سال ۸۴،  “مهر مردم” انتخاب شده است.

درباره فلسفه راه اندازی این پایگاه اینترنتی آن هم ۱۵ ماه پس از عمر دولت روحانی، تحلیل های متفاوتی مطرح است. این که احمدی نژاد منتظر مانده تا ببیند روحانی روند پرونده هسته ای کشور را تا کجا پیش می برد و برنامه های اقتصادی چندگانه که رییس جمهور قولش را به مردم داده بود، به سرانجام می رسد یا نه، از همین دست تحلیل ها به شمار می رود.

روند بی سرانجام پرونده هسته ای و به موازات آن معطلی اقتصاد کشور در نتیجه این پرونده، شاید از دلایل اصلی راه اندازی این سایت باشد.

در این پایگاه اطلاع رسانی که روز ۸ آذر فعالیت خود را رسانه ای کرده، تقویمی مشاهده می شود که هر روز به اقدامات محمود احمدی نژاد در فضای سیاسی-دانشگاهی کشور می پردازد.

فعالیت رسانه ای احمدی نژاد وارد فاز جدیدی می شود+تصاویر
تقویم هر روزه احمدی نژاد

فعالیت رسانه ای احمدی نژاد وارد فاز جدیدی می شود+تصاویر
نماد پایگاه اطلاع رسانی احمدی نژاد
فعالیت رسانه ای احمدی نژاد وارد فاز جدیدی می شود+تصاویر
نماد تولبار پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

در قسمتی از سایت “مهر مردم” سعی شده به نقاط ضعف دولت فعلی در زمینه اقتصاد کار شود و به همین سبب احتمالا مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت. در قسمتی هم به شایعات مطرح شده در مورد کابینه احمدی نژاد اشاره هایی شده است.

اما نکته قابل تامل دیگر اینکه، اطلاع رسانی نسخه آزمایشی این سایت در شبکه های اجتماعی، توسط اکانتی که به اسم “مشایی” است، انجام پدیرفته است.

فعالیت رسانه ای احمدی نژاد وارد فاز جدیدی می شود+تصاویر

منبع: صراط