تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۲:۱۳:۲۴
کد مطلب : 114273
سردار علی پور:

فاصله زیادی بین تدوین و ظرفیت آثار دفاع مقدس در خوزستان وجود دارد/ بحث محتوایی باغ موزه دفاع مقدس در حال تدوین است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در گفتگو با خبرنگار رهیاب اظهار کرد: فاصله زیادی بین تدوین آثار و ظرفیت آثار در استان خوزستان است.

سردار محمد علی پور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در گفتگو با خبرنگار رهیاب اظهار کرد: فاصله زیادی بین تدوین آثار و ظرفیت آثار در استان خوزستان است.

سردار علی پور با بیان اینکه تفاهمنامه هایی با سازمانها، ادارات و نهادهای دولتی، نیروهای مسلح و مردمی صورت گرفته است ادامه داد: اقدامات ستادی خوبی طی این دو سال انجام داده ایم که در این راستا نزدیک به ۳۵ تفاهم نامه تا به امروز بین ادارات صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از این تفاهم نامه ها به مرحله عمل رسیده است گفت: در علوم پزشکی ما در حال جمع آوری پرونده های رزمندگان در بیمارستان ها هستیم، در آموزش و پرورش کارهای خوبی صورت گرفته و در حال حاضر تمام مدارسی که نیرو به جبهه اعزام کرده بودند در حال جمع آوری اسناد هستند و همچنین در بعضی از فرمانداری های شهرستانها نماینده ای معرفی شده و آثاری که شهرستانها دارند در حال جمع آوری است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان تاکید کرد: ما اقداماتی که در استان انجام شده است را باید جمع بندی کنیم و در یک منطقه به اسم باغ موزه دفاع مقدس ارائه دهیم.

علی پور با اشاره به اینکه تاکنون اسناد و مدارک خوبی جمع آوری شده است اذعان کرد:  این اسناد در بُعد تاریخ شفاهی رزمندگان یک مقدار کار عقب است که امروز مصوب شد طرحی را ارائه دهیم که بتوانیم در بحث پژوهشی و تاریخی رزمندگان استان خوزستان، این بُعد را تقویت کنیم.

وی باغ موزه دفاع مقدس را مهمترین موضوعی در حال پیگیری سازمان دانست و گفت: الان باغ موزه در حال طراحی است، زمین و مشاور هم مشخص شده است و شش ماه از قراردادی که با مشاور بسته شده می گذرد و در حال حاضر بحث محتوایی باغ موزه در حال تدوین است که به محض اینکه طراح، طرح خود را ارائه دهد زمان بندی برای بهره برداری را هم اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان خاطرنشان کرد: اکنون تعامل خوبی بین ادارات و نهادهای نظامی و دولتی برای تهیه سه محور تدوین جغرافیای دفاع مقدس، تدوین تاریخ شفاهی و دانشنامه استان خوزستان در دوران دفاع مقدس وجود دارد.

انتهای پیام/