تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۷:۳۴
کد مطلب : 62660
رئیس حوزه علمیه امام خامنه ای آبادان:

فتنه گران آبرویی برای خود باقی نگذاشته اند / حکم سران فتنه اعدام است / عناصر فتنه از گفتمان اعتدال نهایت بهره برداری را می کنند

عصر آبادان: حجت الاسلام فریحی گفت:این ها مجازات خواهند شد و جرم آنان مسلم و واضح است. محاربه علیه نظام اسلامی بزرگترین جرم این ها است که حکمش اعدام می باشد. البته امیدواریم توبه کنند و آنچه را خراب کرده اند اصلاح کنند.

حجت الاسلام عادل فریحی مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه آبادان در آستانه حماسه نهم دی ماه  با اشاره به آینده سران فتنه اظهار داشت: این ها دیگر آبرویی برای خود نگذاشته اند و ضربات سنگینی به نظام زدند که اگر نبود عنایات خدا که در قالب مدیریت مقام معظم رهبری تجلی کرد این انقلاب از بین رفته بود .

وی افزود: یقینا این ها مجازات خواهند شد و جرم آنان مسلم و واضح است. محاربه علیه نظام اسلامی بزرگترین جرم این ها است که حکمش اعدام می باشد. البته امیدواریم  توبه کنند و آنچه را خراب کرده اند اصلاح کنند.

رئیس حوزه علمیه امام خامنه ای از احتمال پوست اندازی جریان فتنه در مناسبات آتی خبر داد و تصریح کرد: یقینا آنها بیکار نخواهند نشست . همین گفتمان اعتدال به نظر من نوعی حرکتی است در راه پوست اندازی فتنه . نوع تحرکات مخصوصا در عرصه فرهنگی و همچنین تلاش برای بکار بردن افراد معلوم الحالی که در فتنه فعال بودند و ورود و خروج راحت وابستگان به فتنه ، تعطیل کردن برنامه های سخنرانی مخالفین فتنه و خیلی برنامه های دیگر را می توان در همین عرصه تحلیل کرد .

فریحی ادامه داد: در همین استان ما و شهر ما کسانی که در دولت اصلاحات فعال بودند حالا به عنوان نمایندگان سیاسی برگشته اند و بر کنار کردن شخصیت های اصول گرا نشان از فعالیت آنان در منطقه دارد حالا شما این فعالیت ها را در سطح کلان ببینید.

وی خاطرنشان کرد: مجال دادن به کسانی که ایدئولوژی های انحرافی دارند در عرصه فرهنگ در آبادان ، اعتراض به سخنرانی برخی سخنرانان ، تهمت زدن به دستگاه های منصوب به رهبری اینها نشان می دهد جریان فتنه دارد از فرصت دولت اعتدال نهایت بهره برداری را می کند.

مسئول ستاد نماز جمعه آبادان همچنین گفت: یک نکته مهم در عرصه کشوری باید بدان توجه کرد این است که اصلاح طلبان در صدد برنامه ای هستند که من اسمش را می گذارم عبور از فتنه ۸۸ که در این برنامه سعی می کنند. آن دسته از اصلاح طلبانی که در فتنه ۸۸ یا نقش چندانی نداشتند یا نقششان معلوم نبود یا به هر علتی سکوت کردند را جذب کنند و این ها را علَم کنند تا با عنوان این ها بشود در کالبد مرده اصلاحات روح مجددی بدمند.

فریحی به حماسه نهم دی ماه و خاموش شدن آتش فتنه اشاره کرد و افزود: مهمترین و موثرترین عامل در خاموشی آتش فتنه  مدیریت و هدایت های مقام معظم رهبری بود . حضرت آقا در قبل از انتخابات با تاکید بر گفتمان امام و انقلاب و همچنین تاکید به قانون و قانون مداری و وحدت ملی از یک سو و از سوی دیگر در ایام شروع فتنه تاکید بر حفظ و صیانت آراء مردم و تاکید بر مشروعیت انتخابات و از این ها مهمتر مقاومت  نسبت به زیاده طلبی ها و ارتباطات عاطفی که بین ایشان و جامعه بوجود آمد باعث شد ایشان به توانند از این بحران نظام را به سلامتی عبور بدهند . البته تیر نهایی را می توان گفت بصیرت مردم  به فتنه گران زد که در ۹ دی تجلی این بصیرت و روز تبلور مدیریت امام خامنه ای است که به عالم نشان داده شد .

وی در پایان به چرایی تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر بصیرت افزایی جامعه اشاره کرد و خاطرنشان کرد:  اگر شخص بصیرت داشته باشد یا جامعه بصیر باشد باعث می شود حرکت به صورت آگاهانه باشد و این حرکت با بصیرت سبب می شود توطئه دشمن خنثی به شود ، جامعه گمراه نشود ، تمییز بین حق و باطل باشد . پس بصیرت مهم است اگر بخواهیم نقش جهانی در این عالم بازی کنیم . لذا می بینیم پیغمبر صلی الله علیه و اله هم حرکت خود را با بصیرت جلو می برد در قرآن می فرماید : «قُلْ هَذِهِ سَبِیلِی أَدْعُو إِلَی اللَّهِ عَلَی بَصِیرَهٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِی» (یوسف/ ۱۰۸٫)

فریحی گفت: خود حضرت آقا هم در دیدار مردم چالوس و نوشهر هم در همان سال ۸۸ علت تاکیدات مداوم خودشان را بیان می کنند من عین کلام ایشان را نقل می کنم ایشان می فرمایند: «علت این که من در طول چند سال گذشته همیشه بر روی بصیرت تأکید کرده ام، این است که یک ملتی که بصیرت دارد، مجموعه جوانان یک کشور وقتی بصیرت دارند، آگاهانه حرکت می کنند و قدم برمی دارند، همه تیغهای دشمن در مقابل آنها کند می شود. بصیرت این است. بصیرت وقتی بود، غبارآلودگی فتنه نمی تواند آنها را گمراه کند و به اشتباه بیندازد. اگر بصیرت نبود، انسان و لو با نیت خوب، گاهی در راه بد قدم می گذارد.»