تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۲:۴۲
کد مطلب : 84179
از ترس آغاز عملیات زمینی صورت گرفت؛

فرار چهار هزار نظامی سعودی از مرزهای یمن

منابع اطلاعاتی اروپایی گزارش دادند که ۴ هزار نظامی عربستان سعودی در مرز یمن از ترس آغاز عملیات زمینی از پادگان‌ها فرار کرده اند.

فرار 4 هزار نظامی سعودی از مرزهای یمن

 روزنامه گلوبال ریسرچ به نقل از منابع دیپلماتیک اروپایی گفت که حدود ۴۰۰۰ نفر از نیروهای عربستان سعودی برای فرار از دستورات ریاض در زمینه آغاز احتمالی حمله زمینی به یمن، از پادگان‌های خود در نقاط مرزی عربستان سعودی فرار کرده اند. این گزارش تأکید می‌کند که سرویس‌های اطلاعاتی غربی متوجه شدند که این تعداد از نیروهای نظامی عربستان سعودی از پایگاه‌های نظامی این کشور در نزدیکی مرزهای یمن فراری شدند. البته مقامات عربستان سعودی سعی کردند پدیده فرار جمعی عناصر نظامی عربستان از یگان‌ها و پادگان‌ها و مراکز مرزی را مخفی نگه دارند.

براساس این گزارش ، سرویس‌های اطلاعاتی غربی تماس‌هایی را بین فرماندهان نظامی عربستان و وزیر دفاع این کشور که فرماندهی عملیات طوفان قاطعیت را بر عهده دارد رصد کرده اند، مبنی بر اینکه تعداد نظامیان فراری از پادگان‌ها و نقاط مرزی عربستان به بیش از چهارهزار نفر رسیده است، این در حالی است که برخی گزارش‌های دیگر از فرار بیش از ۱۰ هزار نظامی عربستانی از پادگان‌ها حکایت دارد.

فرار 4 هزار نظامی سعودی از مرزهای یمن

کارشناسان اعتقاد دارند که ارتش عربستان روحیه معنوی بالایی برای آغاز حملات زمینی به یمن ندارد و چنین حملاتی در این شرایط می‌تواند برای عربستان سعودی یک خودکشی تلقی شود.
رادیو اروپایی اوستون که از اسلو پخش می‌شود، به نقل از مراکز مطالعاتی غربی و سرویس‌های جاسوسی اروپایی اعلام کرد که عربستان سعودی یک ارتش واقعی و نیروهای زمینی فعال و توانا برای مقابله با ارتشی یمن یا حوثی ها یا نیروهای مردمی ندارد.