تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۲:۴۰
کد مطلب : 65760
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد :

فراموشی فتنه ۷۸ یکی از علل بروز فتنه سال ۸۸ بود/عده ای به دنبال فراموشی فتنه۸۸ برای ضربه زدن در زمان دیگری هستند

مهدی بصیرت اظهار داشت: بعد از فتنه ۷۸ که در دولت اصلاحات شاهد آن بودیم دشمن داخلی و خارجی بر ای فتنه ۸۸ ۱۰ سال برنامه ریزی کرد تا بتواند به ارکان نظام و انقلاب خدشه وارد کند.

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ مهدی بصیرت عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات خوزستان در گفتگو با رهیاب اظهار داشت: بعد از فتنه ۷۸ که در دولت اصلاحات شاهد آن بودیم  دشمن داخلی و خارجی برای فتنه ۸۸، ۱۰ سال برنامه ریزی کرد تا بتواند به ارکان نظام و انقلاب خدشه وارد کند.

وی ادامه داد:برنامه ریزی دشمن در بستر انتخابات سال ۸۸ به نوعی داشت به نتیجه می رسید مشکلات و هزینه هایی را به نظام تحمیل کرد  این توطئه که ۸ ماه به طول انجامید در نهایت با خلق حماسه ۹ دی جلوی آن گرفته شد و نقشه های دشمن نقش بر آب شد.

بصیرت تایید کرد:در ۹ دی مردم بی هیچ فراخوانی و به صورت خودجوش به صحنه آمدند و بساط فتنه را جمع کردند  فتنه گران را به حاشیه راندند بعید می دانم تا چندسال دیگر هم فتنه گران بتوانند پا بگیرند.

وی ادامه داد:از زمان پیروزی انقلاب دشمن با انواع شیوه ها و توطئه ها دنبال به زانو درآوردن انقلاب بوده اند و تمام تلاش خود را برای درگیر کردن مردم با نظام کرده اند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات خوزستان تصریح کرد:در صدر اسلام هم نیروهایی بودند که رکاب پیامبر(ص) وعلی (ع) جنگیدند ولی بعدها به خاطردنیاطلبی دچار انحراف شدند و رو در روی اهل البیت ایستادند.

وی ادامه داد:دشمن همیشه دنبال ضربه زدن است فراموشی فتنه ۷۸ خود یکی از علل بروز فتنه سال ۸۸ بود عاملین هر دو فتنه را اگر کنار هم بگذارید می بینید یک خط فکری دارند عده ای دنبال این هستند تا با فراموش کردن فتنه ۸۸ زمینه برای ضربه زدن  عوامل فتنه ۸۸ در یک زمان دیگر فراهم کنند.