تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۰:۳۰
کد مطلب : 112805
والیبال انتخابی المپیک 2016- ژاپن؛

فرانسه اولین شکست شاگردان لوزانو را رقم زد/ سقوط ایران به رده سوم +فیلم و جدول

تیم ملی والیبال ایران سومین بازی خود را در رقابتهای انتخابی المپیک برابر فرانسه، قهرمان لیگ جهانی برگزار کرد و نتیجه را به این تیم قدرتمند واگذار کرد تا نخستین باخت کشورمان ثبت شود.

نتیجه زنده و لحظه به لحظه والیبال ایران و فرانسه تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۱:۱۰ به مصاف فرانسه رفت و در سه ست متوالی با نتایج ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۲ بازی را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند. (خلاصه دیدار تیم های ایران و فرانسه را اینجا ببینید)

ایران که در دو بازی قبلی خود استرالیا و کانادا را شکست داده بود با این باخت صدر جدول را واگذار و به رده سوم سقوط کرد. فرانسه نیز که در بازی اول موفق به شکست چین شده بود و مقابل لهستان در بازی دوم شکست خورده بود با این برد ۷ امتیازی شد و بالاتر از چین به صدر جدول مسابقات راه یافت.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک

رائول لوزانو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی سوم تیمش در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل فرانسه از سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف (لیبرو)، استفاده کرد.

ست اول؛ ۲۵-۲۰ فرانسه

تیم ملی ایران که در این بازی با لباس سورمه ای به میدان رفت با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف بازی را آغاز کرد.

شهرام محمودی که در این بازی جایگزین غفور شده بود اولین امتیاز این دیدار را کسب کرد و “نگابت” هم با بیرون زدن اسپک خود دومین امتیاز را به ایران داد.

با سرویس “کوین لروکس” فرانسه چهار بر سه از ایران پیش افتاد اما عبادی پور بازی را به تساوی کشاند.

دفاع های خوب بازیکنان ایران باعث شد اولین وقت استراحت فنی با کسب امتیاز ۸ برای ایران به دست بیاید.

زمانی که نگاپت در خط سرویس قرار گرفت باز هم از سرویس امتیاز مستقیم گرفت و موفق شد فرانسه را ۱۲ بر ۱۰ پیش بیاندازد تا لوزانو برای جلوگیری از بیشتر شدن اختلاف درخواست وقت استراحت کند. همین استراحت فنی باعث شد بازیکن فرانسه سرویس را به تور بزند.

“لگوف” بلند قامت، محمودی را دفاع کرد تا بازی ۱۴-۱۱ به نفع ایران شود. این بازیکن باز هم محمودی را دفاع کرد تا بازی ۱۵-۱۱ شود. در ادامه هم فرانسه امتیاز ۱۶ را گرفت و تیم ها به استراحت فنی دوم رفتند.

با کسب امتیاز ۱۸ توسط فرانسه و زمانی که اختلاف امتیاز دو تیم به پنج رسید سرمربی ایران باز هم وقت استراحت گرفت.

دریافتهای ناقص بازیکنان در اواسط بازی باعث شد فرانسه با اختلاف امتیاز از ایران پیش بیفتد.

در ادامه بازی، مهدوی برای دفاع روی تور جایگزین معروف شد و در ادامه هم سرویس‌های خوب ایران باعث شد اختلاف امتیاز کم شود و بازی ۲۱-۱۸ شودتا “تیلیه” سرمربی فرانسه درخواست وقت استراحت کند.

فرهاد قائمی بعد از استراحت فنی به جای میرزاجانپور به میدان آمد اما سرویسش به تور خورد و بازی ۲۲ بر ۱۸ شد.

در حالی که عبادی‌پور می‌توانست امتیاز ۲۰ را برای ایران به دست بیاورد او با بی دقتی توپ را به دفاع زد و بازی ۲۳-۱۹ شد.

در نهایت فرانسه ست اول را ۲۵-۲۰ برد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

فرانسه اولین شکست شاگردان لوزانو را رقم زد/ سقوط ایران به رده سوم +جدول

ست دوم ۲۵-۱۸ فرانسه

سرویس‌های خوب “لروکس” در ست دوم هم ادامه داشت و این بازیکن موفق شد فرانسه را ۲-۱ پیش بیندازد. در ابتدای این ست دفاع‌های بازیکنان ایران بی نتیجه بود و اکثر توپ‌ها با برخورد به دفاع ایران به بیرون می‌رفت.

باریکن بلندقامت فرانسه “لگوف” بازهم موسوی را دفاع کرد و بازی ۶-۳ به نفع فرانسه شد اما کار سرعتی عادل غلامی و سعیدمعروف بازی را ۷-۵ کرد.

دریافت‌های ناقص میرزاجانپور ادامه داشت و فرانسه با دریافت‌ ناقص او امتیاز ۸ را گرفت. “نگابت” ستاره فرانسوی با سرویس خود امتیاز ۱۰ را برای فرانسه به دست آورد. سرویس‌های محمودی و بازی خوب ایران اختلاف را کم کرد و بازی ۱۳-۱۱ شد اما بعد از امتیاز ۱۴ فرانسوی‌ها اختلاف را بیشتر کردند و بازی ۱۶-۱۱ شد.

عدم دریافت‌ها بازیکنان ایران در این ست و نرسیدن توپ به معروف باعث شد ایران در کم کردن اختلاف ناکام بماند و بازی ۱۹ بر ۱۳ شود. در امتیاز ۲۲-۱۶ مهدوی بازهم به میدان آمد و سرویس خوبی هم زد اما دفاع روی تور ایران بازهم موفق نبود و امتیاز از آن فرانسه شد.

ایران در این ست هم روند ست نخست را ادامه داد و فرانسوی ها موفق شدند با برتری ۲۵-۱۸ ست دوم را هم از آن خود کنند و دو بر صفر از ایران پیش بیفتند.

فرانسه اولین شکست شاگردان لوزانو را رقم زد/ سقوط ایران به رده سوم +جدول

ست سوم۲۵-۲۲ فرانسه

در ست سوم فرهاد قائمی جانشین میرزاجانپور شد.در ابتدای این بازی دو تیم پایاپای پیش رفتند و عبادی پور هم موفق شد سرویس‌های خوبی رابزند.

مرندی در ابتدای این ست به عنوان لیبروی به میدان آمد. دو سرویس خوب موسوی ایران را ۷-۵ به نفع ایران کرد و امتیاز ۸ هم با دفاع خوب ایران به دست آمد.

توپ شهرام محمودی با برخورد به دستان “لگوف” به بیرون رفت و بازی ۹-۶ به سود ایران شد.

سرویس هدف‌دار غلامی و آبشار محمودی اختلاف را به ۴ رساند و بازی ۱۲-۸ شد.وقت استراحت فنی دوم هم با کسب امتیاز ۱۶ برای ایران به دست آمد.

اولین دفاع ایران در این بازی در ست سوم و در امتیاز ۱۷ برای ایران صورت گرفت. دریفات بد ایران روی سرویس “تونیوتی” بازی ۱۹-۱۹ شد.با سرویس‌ پاسور فرانسه این تیم یک امتیاز از ایران پی افتاد و لوزانو درخواست وقت استراحت کرد.

فرانسه اولین شکست شاگردان لوزانو را رقم زد/ سقوط ایران به رده سوم +جدول

شهرام محمودی بازهم برابر “لگوف” موفق نبود و با دفاع این بازیکن فرانسوی بازی ۲۳-۲۱ برای فرانسه شد.

تلاش بازیکنان ایران فایده نداشت و این ست هم ۲۵-۲۲ به نفع فرانسه به پایان رسید و درنهایت فرانسه ۳ بر صفر به نفع فرانسه به پایان رسید.

والیبال فرانسه تاکنون سه بار در سال‌های ۱۹۸۸، ۱۹۹۲ و ۲۰۰۴ در المپیک حضور داشته که به ترتیب رتبه‌های رده هشتم، یازدهم و نهم المپیک را به خود اختصاص داده است. با این حال، هفت مدال اروپایی و سه مدال جهانی تیم ملی والیبال فرانسه را به ویژه در این دو سال اخیر به مثابه یکی از قدرت‌های برتر دنیا مطرح کرده است.

تیم ایران در بازی چهارم خود فردا از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات خواهد رفت.

نتایج سایر دیدارهای روز سوم:

استرالیا ۲ – ۳ کانادا

چین ۳ – ۰ ونزوئلا

ژاپن – لهستان؛ ساعت ۱۴:۵۰

جدول عملکرد
ردیف تیم امتیاز بازی برده باخته ۳-۰ ۳-۱ ۳-۲ ۰-۳ ۱-۳ ۲-۳ ست برده ست باخته نسبت پوئن های کسب کرده پوئن های از دست داده نسبت
۱ فرانسه ۷ ۳ ۲ ۱ ۱ ۱ ۰ ۰ ۰ ۱ ۸ ۴ ۲٫۰۰ ۲۸۰ ۲۴۸ ۱٫۱۳
۲ چین ۶ ۳ ۲ ۱ ۲ ۰ ۰ ۰ ۱ ۰ ۷ ۳ ۲٫۳۳ ۲۳۲ ۲۱۱ ۱٫۱۰
۳ ایران ۵ ۳ ۲ ۱ ۱ ۰ ۱ ۱ ۰ ۰ ۶ ۵ ۱٫۲۰ ۲۴۷ ۲۳۸ ۱٫۰۴
۴ لهستان ۴ ۲ ۲ ۰ ۰ ۰ ۲ ۰ ۰ ۰ ۶ ۴ ۱٫۵۰ ۲۰۶ ۲۰۶ ۱٫۰۰
۵ کانادا ۴ ۳ ۱ ۲ ۰ ۰ ۱ ۰ ۰ ۲ ۷ ۸ ۰٫۸۸ ۳۲۰ ۳۲۰ ۱٫۰۰
۶ استرالیا ۴ ۳ ۱ ۲ ۰ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱ ۵ ۷ ۰٫۷۱ ۲۵۶ ۲۶۲ ۰٫۹۸
۷ ژاپن ۳ ۲ ۱ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱ ۰ ۰ ۳ ۴ ۰٫۷۵ ۱۶۶ ۱۶۱ ۱٫۰۳
۸ ونزوئلا ۰ ۳ ۰ ۳ ۰ ۰ ۰ ۱ ۲ ۰ ۲ ۹ ۰٫۲۲ ۲۰۹ ۲۷۰ ۰٫۷۷

به گزارش مشرق، ۸ تیم ایران، لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، در توکیو به صورت دوره ای با هم مصاف خواهند داد تا در پایان ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را دریافت کنند. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت. بنابر این ایران برای صعود قطعا باید در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد یا در صورت پنجم شدن تیمی اسیایی را بالاتر از خود در جدول نبیند.