تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۸:۰۴
کد مطلب : 71611
معاون هواشناسی خوزستان:

فردا هم احتمال بارش گرد و خاک در اهواز وجود دارد

علیرضاغلام پور اعلام کرد در ۲۴ساعت آینده احتمال بروز گرد و خاک مشابه چندروز گذشته در اهواز وجود دارد.

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ،به نقل از اهوازنیوز، علیرضاغلام پور، معاون هواشناسی استان خوزستان گفت: طبق بررسی نقشه های آینده نگری هواشناسی، در سطح زمین تغییرات قابل ملاحظه فشار هوا ظرف امروز و فردا بر روی استان مشاهده می شود که باعث وزش بادهای قابل ملاحظه ای در برخی از نقاط استان خواهد شد.

غلام پور ادامه داد: برای ۲۴ساعت آینده هوای آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق و در بعضی ساعات همراه با وزش باد قابل ملاحظه و نیز در پاره ای از نقاط استان با احتمال برخاستن گردوغبار محلی با توجه به وجود امواج ضعیف در سطح فوفانی جو پیش بینی می شود.

وی افزود: این گردوغبار یکی دو ساعت دوام داشته و بعد فروکش می کند.

معاون هواشناسی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال بروز گردوخاکی مشابه چندروز گذشته در اهواز خواهیم بود یا خیر، اظهار داشت: بله، چنین احتمالی وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در صوررت وجود گردوخاکی چون گذشته آیا وضعیت مدارس و ارگان ها از امروز اعلام خواهد شد یا خیر، خاطرنشان کرد: ما گزارش را به مراکز و سازمان های مربوطه از جمله استانداری، فرمانداری، محیط زیست و بحران مدیریت ارسال می کنیم و در مورد تعطیل اعلام کردن فردا پیش از موعد، تصمیم با آن هاست.