تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۷:۰۵
کد مطلب : 55125

فرزاد حسنی در خیمه مقتل‌خوانی +عکس

فرزاد حسنی، در حاشیه مقتل خوانی در برنامه سوگ چامه ها یادمان ملی ایرانیان، گفت: اولین بار نیست که مقتل خوانی می کنم، قبلا هم مطالعات زیادی در خصوص مقتل خوانی به زبان های فارسی و عربی داشته ام.

فرزاد حسنی مجری تلویزیون و رادیو با بیان اینکه برج میلاد تهران قابلیت های ویژه ای برای معرفی آیین های عاشورایی دارد، گفت: در محیط های فرهنگی شهر اتفاق هایی از این دست باید بیشتر رخ دهد و برج میلاد به عنوان رأس محیط های فرهنگی شهر تهران برای به تصویر کشیدن آیین های عاشورایی از ظرفیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: در مقتل ما بیشتر به توصیف واقعه کربلا می پردازیم که این توصیف باید همراه با حس عاطفی باشد، به همین دلیل من هم سعی کردم در مقتل خوانی برج میلاد تهران با حس و حال نویسنده حرکت کنم.
حسنی تصریح کرد: وقتی وارد خیمه شدم و خواستم مقتل خوانی را شروع کنم تصورش را هم نمی کردم که خیمه مملو از جمعیت شود، اما چند دقیقه ای از آغاز مقتل خوانی نگذشته بود که خیمه لبریز از جمعیت شد که این همه حاکی از روحیه دینی و علاقه مردم ایران به اهل بیت (ع) است.
این مجری تلویزیون گفت: واقعیت این است که هر کجا نام اباعبدالله (ع) برده شود، به برکت این نام، شور و حال خاصی در مجلس ایجاد می شود. اگر مجلس مقتل خوانی ما نیز صفایی داشت ، فقط و فقط به برکت نام امام حسین (ع) بود.

فرزاد حسنی در خیمه مقتل خوانی+ عکس
منبع: ایرنا