تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۵:۱۸
کد مطلب : 44406
فرماندار ویژه آبادان:

فرصت‌های بسیاری در حوزه سلامت آبادان مغفول مانده است

فرماندار ویژه آبادان گفت: به نظر می‌رسد که در حوزه سلامت و بهداشت در شهرستان فرصت‌های مغفول مانده و کارهای انجام نشده فراوانی وجود دارد.

به گزارش عصر آبادان، عزیزالله شهبازی امشب در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان اظهار کرد: هر چند که در حوزه سلامت و بهداشت مسائلی هست که با آنها دست به گریبانیم اما با توجه به اتفاق نظر و همت جمعی میان اعضای شورا برای رفع آنها، باید کوشید تا در سال جاری به یک نتایج مطلوبی برسیم.

وی اضافه کرد: به رغم وجود محدودیت‌ها و کمبود امکانات اما کارهای خوبی نیز در این زمینه انجام شده و برای جذب امکانات بیشتر نیاز به هماهنگی‌های جدی‌تر و بهتری داریم.

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به اینکه در زمان حاضر کارهای بزرگ و نتیجه بخشی در حال انجام است تصریح کرد: در این راستا به کمک تمام دستگاه‌های اجرایی شهر برای انجام هر آنچه که در دستور کار شورای سلامت و امنیت غذایی هست، نیاز داریم.

*دستگاه‌های اجرایی سهل‌انگار را به محکمه کشانده‌ایم

معاون استاندار با تاکید بر آنکه دستگاه‌های اجرایی موظف به انجام امور و وظایف محوله به نحو مناسب و مطلوبی هستند یادآور شد: با وجود میل باطنی خود مجبور شدیم تا برخی از افرادی را که در انجام امور محوله کوتاهی کرده  را به محکمه بکشانیم و این مسئله اصلا برازنده مدیران شهری نیست.

شهبازی ادامه داد: مقبول نیست تا کارهایی را که ساختار اجرایی دارند را به دستگاه قضایی بکشانیم، اما وقتی بی‌توجهی شده و با صحبت و پیگیری نیز دنبال و انجام نمی‌گیرد به اجبار موارد را در محاکم قضایی دنبال و پیگیری می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در  مسائلی که با سلامت و بهداشت مردمی سر و کار دارد با هیچکس مسامحه نخواهیم کرد، افزود: باید هر شخص وظایف محوله‌اش را به خوبی انجام دهد چرا که تامین و پایداری سلامت مردم به ویژه سلامت جسمی و روانی آنها مد نظر و مورد تاکید است.

شهبازی اظهار کرد: تمام ابزارهای لازم برای ایجاد فضایی امن و سالم در شهر وجود دارد که در این میان به تلاش و جدیت مدیران دستگاه‌های مرتبط در ایجاد این فضاها نیاز داریم.

وی با تاکید بر آنکه عدم اجرای مصوبات از سوی دستگاهای عضو شورای سلامت قابلیت پیگیری از طریق مراجع قضایی را دارد، تصریح کرد: شورای سلامت و امنیت غذایی، شورای تامین شهرستان و شورای آموزش و پرورش سه شورای مهم در سطح شهرستان‌ها هستند که اجرای مصوبات آنها الزامی است.
منبع: فارس