تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۹:۱۶
کد مطلب : 38654
سخنگوی شورای شهر آبادان در نشست خبری:

فرماندار و نمایندگان به موضوع فاضلاب آبادان ورود کنند / شهرداری آبادان در حادثه کادوس ۴ سهل انگاری نکرده است

عصر آبادان: عبدالحسین مکوندی در جلسه خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

makvandi-shora

به گزارش عصر آبادان : عبدالحسین مکوندی در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل شورای اسلامی شهر آبادان، در پاسخ به سوال خبرنگار عصر آبادان در خصوص مشکلات فاضلاب آبادان، اظهار داشت: فرماندار و نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع رسیدگی کنند.

وی افزود:آنطور که اطلاع داده اند  بسیاری از پروژه های فاضلاب به دلیل کمبود اعتبار ، متوقف شده اند و پیمانکاران این طرح ها از شرکت آبفا طلبکارند.این مشکل باید از استان و وزارت حل شود تا مردم بیش از این متحمل بوی تعفن فاضلاب در برخی از نقاط سطح شهر نشوند.

سخنگوی شورای شهر آبادان یادآور شد: البته جلساتی را با مسئولان آبفا داشته ایم و نگرانی خود را انتقال داده ایم و امیدواریم این مشکل از سوی آبفا به زودی حل شود.

مکوندی همچنین در پاسخ به سوالی در باره ی تخصیص سهم آلایندگی به آبادان گفت: نمایندگان آبادان در مجلس باید در بحث تقسیم و تخصیص سهم آلایندگی به شهرهای آبادان و خرمشهر باید پیگیری و جدیت به خرج دهند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر آبادان افزود: نمی‌گوییم که خرمشهر آلودگی ندارد اما آنقدر که آبادان به جهت وجود صنایع آلاینده در دل شهر متضرر می‌شود، خرمشهر ضرر نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان پیگیری کنند تا این سهمیه به تناسب و با پیش‌بینی درصدهای مناسب، تقسیم و پرداخت شود.

مکوندی همچنین با اشاره به موضوع حادثه آتش‌سوزی در مجتمع تجاری کادوس ۴ اظهار داشت: در حادثه آتش‌سوزی این مجتمع، سازمان آتش‌نشانی آبادان از تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود برای مهار حریق استفاده کرد.

وی  افزود: نیروهای آتش‌نشانی با تلاش خود توانستند از سرایت حریق به ساختمان‌ها و پاساژهای همجوار جلوگیری کنند و خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی در بر نداشت که این جای قدردانی دارد.

عضو شورای شهر آبادان تصریح کرد: برخلاف ادعاهای مطرح شده ما هیچگونه سهل‌انگاری در عملکرد سازمان آتش نشانی در خصوص کادوس ۴ نداشته ایم و اکنون نیز پرونده این حادثه در دادگستری آبادان مفتوح است و دادستان بر روی آن نظارت دارد و دلایل بروز این حادثه اعلام خواهد شد.

 

 

 

  1. ناشناس می‌گه:

    عصرآبادان نون رو به نرخ روز میخوره

  2. ناشناس می‌گه:

    معلوم شد که غیر آبادانیها ائتلافی برای شیرازی شهردار تشکیل داده اند