تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۹:۵۷
کد مطلب : 54624
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) در نشست خبری اعلام کرد

شرکت ۱۲۵ گردان از بسیجیان خوزستانی در رزمایش الی بیت المقدس/اجرای ۹۹۵ برنامه در هفته بسیج در خوزستان

سردار شاهوارپور اظهار داشت:با شروع جنگ تحمیلی و آن شرایطی که ما در تحریم بودیم و آنان که منافع خود را در ایران از دست داده بودند دنبال ساقط کردن انقلاب اسلامی ایران بودند نگاه مسئولان به داخل کشور معطوف شد تا از ظرفیت جوانان کشور استفاده شود.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب ، سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان در نشست خبری با اهل رسانه به مناسب هفته بسیج اظهار داشت:بسیج یکی از معجزات انقلاب اسلامی و قرن حاضر است انقلاب اسلامی با درایت امام و پشیبانی مردم به پیروزی رسید اما مهم این بود انقلاب حفظ شود.

وی ادامه داد:حوزه امنیت مهمترین حوزه ای بود که باید به آن توجه ویژه می شد هر کاری که قرار است انجام شود از کار علمی گرفته تا اقتصاد همه وهمه در بستر امنیت شدنی است لذا راهکار امام برای امنیت نظام اسلامی تشکیل نهاد مقدس بسیج بود.

سردار شاهوارپور تاکید کرد:با شروع جنگ تحمیلی و آن شرایطی که ما در تحریم بودیم و آنان که منافع خود را در ایران از دست داده بودند دنبال ساقط کردن انقلاب اسلامی ایران بودند نگاه مسئولان به داخل کشور معطوف شد تا از ظرفیت جوانان کشور استفاده شود.

وی ادامه داد:سپاه مسئولیت سازمان دهی مردم برای ورود به جنگ را به عهده گرفت جنگ نیاز به  تحول داشت تحولی که بتواند رویکرد شکست و عقب نشینی را به تبدیل به رویکرد هجوم و پیروزی کن و این کار آسانی نبود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان تصریح کرد: نیروی مردمی بسیج با تدبیر امام به کمک نیروهای مسلح آمد و وارد یگان های رزم شدند و هر چه زمان جلوتر می رفت توانایی های دفاعی جمهوری اسلامی  بیشتر برجسته می شد و اگر سال ۶۱ با سال ۵۹ را مقایسه کنید می بینید یک تحول عظیم در عملیات ها پیش آمده است.

وی افزود:عبور از اروند در معادلات نظامی امکان نداشت اما این فکر بسیجی بود که توانست این پل را طراحی کند و جزر و مد و سرعت آن نتوانست پل را دچار مشکل کند در عبور از هور العظیم هم به همین کیفیت عمل شد و یک پل ۱۴ کیلومتری با فکر مهندسی بسیجی احداث شد.

سردار شاهوارپور تاکید کرد:شبهای خاموش در ایام جنگ بسیجی ها تا صبح گشت می زدند تا مبادا دشمن عوامل نفوذی خود را به شهر وارد کند و دست به خرابکاری بزنند این توانمندی های دفاعی به قیمت خون شهدای بسیج به دست آمد.

وی ادامه داد: بعد از جنگ هم معتقد بودند بسیج باید بماند تا برای تهدیدات احتمالی آماده باشد بسیج بعد از جنگ وارد عرضه های مختلف شد و عرض اندام کرد در حوزه فرهنگ، پژوهش، علمی و دفاعی کارهای اساسی و خوبی صورت گرفت.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان خاطر نشان کرد:در آستانه هفته بسیج ما رزمایش الی بیت المقدس را با حضور ۱۲۰ گردان بیت المقدس برادران و ۵ گردان کوثر خواهران در تاریخ ۲۹ و ۳۰ آبان در سراسر استان اجرا می کنیم ۲۶ گردان در اهواز در اردوگاه شهید رستم پور و مابقی در سراسر استان این رزمایش را برگزار می کنند.

وی در خصوص برنامه های در هفته بسیج گفت:تعداد کل برنامه هایی که در هفته بسیج در استان برگزار می شود ۹۹۵ برنامه است که در ۳۸ محور تعریف شده است که هر شهرستان به تناسب توان مندی های خود این برنامه ها را انجام میدهند.

سردار شاهوار با اشاره به برخی از این برنامه ها عنوان داشت: مسابقات ورزشی،فرهنگی،کتاب و کتابخوانی،نمایشگاه کتاب،تشویق و تکریم چهره های موفق در حوزه های مختلف،نمایشگاه عکس،ویزیت رایگان در مناطق محروم،دیدار با خانواده های شهدا،تقدیر از فرماندهان حوزه ها و پایگاه ها،برگزاری حلقه های صالحین،مسابقات وبلاگ نویسی،اعزام راوی به مدارس،راه اندازی ایستگاه های صلواتی،برگزاری مراسم شامگاه یاد یاران،شب شعر و خاطره، مسابقات نقاشی کودکان،پیاده روی خانوادگی،اعزام گروه های پزشکی به مناطق محروم،حضور حماسی گردان ها در ۵ آذر،ارائه مشاوره حقوقی رایگاه به بسیجیان،افتتاح طرح های خدمات رسانی در مناطق محروم نمونه ایی از برنامه های اجرایی است.