تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۶:۴۰
کد مطلب : 80443

فرمانده نیروی زمینی ارتش: نیروهای مسلح غافلگیر نخواهند شد

امیر احمدرضا پوردستان با اشاره به شعار انحلال ارتش در ابتدای انقلاب گفت:‌ برخی برای خلع سلاح انقلاب شعار انحلال ارتش را سر دادند که این شعار یک شعار آمریکایی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران به مناسبت روز ارتش گفت: در زمانی که در ابتدای انقلاب بسیاری از یاران امام (ره) به جز عده‌ای محدود خواستار انحلال ارتش بودند،‌ ایشان جلوی این مساله ایستادند.

وی با اشاره به نقش آیت الله العظمی خامنه ای در ابتدای پیروزی انقلاب برای جلوگیری از انحلال ارتش اظهار داشت: اگر ۲۹ فروردین روز ارتش نامگذاری شد نتیجه تصمیم سازی آیت‌الله خامنه‌ای و تصمیم گیری امام خمینی (ره) بود.

امیر پوردستان اضافه کرد: امام (ره) شکاف میان ارتش و مردم را پر کرد و یک ارتش پایبند به انقلاب را پدید آورد و ارتش با این اقدام ایشان جان تازه ای گرفت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: برخی برای خلع سلاح انقلاب شعار انحلال ارتش را سر دادند که این شعار یک شعار آمریکایی بود که می خواست تسلیحات این نیروی نظامی را بگیرد، ولی امام با درایتی که داشتند جلوی این اقدام دشمنان را گرفتند و دشمن که از این اقدام شدیدا ضربه خورده بود توطئه هایی را در کشور به ویژه در شمال غرب ایجاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی تهدیدات پیش روی جمهوری اسلامی گفت: من به مردم اطمینان می دهم که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران غافلگیر نخواهند شد.

ادامه دارد…