تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۷:۵۹
کد مطلب : 111961
وزیر بهداشت و درمان در تبریز؛

فرهنگ انقلابی به بدنه دولت رسوخ نکرده است/ دولت بعضا نمی‌تواند کارهای نهادهای انقلابی را انجام دهد/ امروزه فقط می‌خواهیم دیده شویم و ریاکاری افزایش یافته است

سید حسن قاضی زاده هاشمی گفت: عمده مشکل تمام دولت‌ها کمبود فرهنگ انقلابی است، ما دچار ناامیدی شده‌ایم و به تحرکات انقلابی نیاز داریم.

فرهنگ انقلابی به بدنه دولت رسوخ نکرده است/ دولت بعضا نمی‌تواند کارهای نهادهای انقلابی را انجام دهد/ امروزه فقط می‌خواهیم دیده شویم و ریاکاری افزایش یافته است

به گزارش عصر آبادان  به نقل از آناج، سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر دیروز در یادواره شهدای جهاد سازندگی با بیان اینکه یاد و خاطره سنگر سازان بی‌سنگر فراموش نخواهد شد، اظهار داشت: مومن واقعی کسی است که به وعده خود عمل کرده و به شهادت برسد.

وی جهاد سازنگی را یکی از دو بال انقلاب دانست و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سپاه پاسداران جهت حفاظت از دستاوردهای انقلاب و جهاد سازنگی برای محرومیت زدایی تشکیل یافت.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اقدامات بسیج در نقاط محروم کشور، ابراز کرد: در اوایل انقلاب افرادی که به سمت جهاد سازندگی رفتند هدفی جز محرومیت زدایی در کشور نداشتند، به گونه‌ای که در مدت ۳ سال بخش عمده‌ای از مشکلات راه روستاها حل شد و امکانات رفاهی در این مناطق افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با فعالیت‌های جهاد سازندگی جنگ تحمیلی شروع شد و تعدادی از جهادگران در همان ابتدای جنگ به جبهه ها رفتند.

عضو هیئت وزیران به نقش راهبردی جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اذعان داشت: بر اساس نیاز به بخش مهندسی، جهاد سازندگی این وظیفه را به عهده گرفت و در طول ۸ سال دفاع، سازه‌های بزرگی توسط جهادگران ساخته و تحویل نیروهای نظامی شد. بر همین اساس ۲ هزار کمپرسی شبانه روز مشغول فعالیت بودند.

وی از ادغام جهاد سازندگی با بخش کشاورزی ابراز تاسف کرد و افزود: با اتمام جنگ سرنوشت برخی افراد نیز مشخص شد و بخش خدمت به محرومین کاهش یافت و اگر در آن زمان جهاد سازندگی باقی می ماند وضعیت کشور خیلی بهتر از این بود.

وزیر بهداشت عمده مشکل دولت‌ها را کمبود فرهنگ انقلابی در بدنه قلمداد کرد و گفت: مهمترین مشکلات ما باقی مانده از دوران گذشته است و ما دچار نا امیدی شده‌ایم.

وی ادامه داد: نمی توانیم ادعا کنیم که ما شیفته قدرت نیستیم، از وحدت حرف می زنیم ولی عمل به حرف هایمان کم است و غرق در قدرت هستیم و در این مسیر باید یک تصمیم انقلابی گرفته شود.

قاضی زاده هاشمی افزایش آمارهای طلاق و اعتیاد را نگران کننده عنوان کرد و بیان داشت: روح شهدا زمانی شاد می‌شود که راه آنها را ادامه دهیم و مسیر آنان غیر از پیشرفت کشور نیست ولی افزایش این آمارها شایسته کشور ما نیست.

وی تصریح کرد: ما برای مادیات انقلاب نکردیم و باید در این مسیر به دور از مسئولیت هایمان در جهت ارتقای اخلاقی و رفع محرومیت از جامعه قدم های مهمی را برداریم.

این عضو هیئت دولت ریا کار نبودن را یکی از خصوصیات شهدا عنوان کرد و افزود: شهدا هیچ وقت نمی خواستند دیده شوند و حتی برخی از آنها حتی یک عکس هم در طول زندگی خود نگرفته بودند ولی امروزه ما می خواهیم فقط دیده شویم و ریا کاری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تأمین رفاه و آسایش برای مردم یکی از مهمترین وظیفه مسئولین است، متذکر شد: برخی نهادهای انقلابی به نام محرومیت زدایی تشکیل یافته اند ولی متاسفانه شاهد دوری این نهادها از اهداف اولیه شان هستیم و تبدیل به یک بنگاه اقتصادی شده اند.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در برخی موارد اگر دولت هم بخواهد نمی تواند و در این مسیر، تحرک نهادهای انقلابی لازم است.

وی شادی شهدا را در عمل به آرمان‌های آنها دانست و افزود: باید در جبهه ای حرکت کنیم که مردم را به سمت وحدت سوق دهد و اگر کسی در مسیر نا امیدی مردم حرکت کند در مقابل نظام ایستاده است.

وزیر بهداشت و درمان به محرومیت جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و توضیح داد: با وجود اینکه این نهاد در دوران دفاع مقدس از کمترین امکانات سخت افزاری بهره مند بود ولی با رشادت سینه سپر کرد و در مقابل دشمن ایستاد و جمهوری اسلامی را به یادگار گذاشتند.

وی در پایان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران مقتدرتر از گذشته در منطقه حضور دارد ولی متاسفانه برخی افراد قدردان این نعمت نیستند، اشخاصی که دوران طاغوت را درک کرده اند قدر نعمت جمهوری اسلامی را بهتر می دانند.