تاریخ انتشار خبر: ۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۰:۴۲
کد مطلب : 41613
فرمانده سپاه خوزستان :

فرهنگ را باید متناسب با تراز جامعه اسلامی ارتقا دهیم

فرهنگ مردم را باید متناسب با تراز و شخصیت جامعه اسلامی ارتقا داد لذا بسیج و سپاه با برگزاری کارگاه های مختلف و گسترده اقداماتی برای توسعه فرهنگ دینی ،کارو شهروندی انجام داده است تا بتواند منویات مقام معظم رهبری را در حوزه فرهنگ محقق کند.

 

سردارحسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص اقدامات سپاه در عرصه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:در حوزه فرهنگ سازی اقدامات گسترده ای را انجام داده ایم و برای گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی جلسات و همایش های فراوانی برگزار شده است.

وی ادامه داد : در فاز اجرایی عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی هم برنامه هایی در اقتصاد خرد انجام داده ایم و  با مسئولینی که در تحقق اقتصاد مقاومتی وظیفه دارند  همکاری و همیاری داشته ایم.

 فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان تاکید کرد: سپاه و بسیج برای تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام آمادگی کرده است و جلساتی با مسئولین استانی در این خصوص برگزار شده ، این آمادگی را داریم تا کمک کنیم به اینکه وضعیت اقتصادی کشور به سطحی برسد که مردم ما شایستگی آن را دارند.

 سردار شاهوارپور در خصوص اقدامات سپاه و بسیج در حوزه فرهنگ تصریح کرد: سپاه و بسیج از بانیان توسعه فرهنگ ارزشی هستند در راستای توسعه فرهنگ خصوصا فرهنگ دفاع مقدس بحث راویان نور را داریم.

وی ادامه داد:اردوهای راهیان نور یکی از نمادهای فرهنگ ارزشی هستند که می تواند شخصیت انسان ها را به آن کیفیتی که مطلوب است بسازد الگو دهی و الگوسازی در راهیان نور یکی از اقداماتی است که در تلاش هستیم تا روز به روز توسعه پیدا کند.

 فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان  خاطر نشان ساخت:برای توسعه فرهنگ شهدا در حوزه نوشتار ، فیلم و تصویر اقدامات فراوانی انجام داده ایم و با برگزاری یادواره های شهدا در راستای گسترش فرهنگ شهادت قدم برداشته ایم که این یادواره های امروز هم در پایگاه ها و حوزه های مقاومت در حال برگزاری است.

وی افزود:فرهنگ مردم را باید متناسب با تراز و شخصیت جامعه اسلامی ارتقا داد لذا بسیج و سپاه با برگزاری کارگاه های مختلف و گسترده اقداماتی برای توسعه فرهنگ دینی ،کارو شهروندی انجام داده است تا بتواند منویات مقام معظم رهبری را در حوزه فرهنگ محقق کند.

 سردارحسن شاهوارپور  در پایان تاکید کرد:همه ما باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهیم موضوعاتی که ایشان مطرح می کنند راهبردی و کارشناسانه هستند و جامعه به این نکات نیاز دارد باید دقت کنیم تا از مسیری که ایشان ترسیم می کند عقب نیفتیم و منحرف نشویم.