تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۶:۲۷
کد مطلب : 76666
مدیر فرودگاه آبادان خبر داد:

فرودگاه آبادان میزبان نخستین ایرلاین خارجی در خوزستان

مدیر فرودگاه آبادان گفت: حضور یک شرکت هواپیمایی خارجی برای نخستین بار در استان پس از جنگ تحمیلی برای جابه‌جایی مسافران این فرودگاه فراهم شده است.

محمدرضا رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اقدامات انجام شده برای وضعیت دستگاه فرود اتوماتیک، سالن ترمینال و محوطه‌سازی احیا و ایجاد فضای سبز، محوطه پارکینگ خودرویی و اپرون، احداث ترمینال ۵ هزار مترمربعی جدید را بیان کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: نقاط هدف در ماه‌های پایانی سال ۹۳ مشخص شده که راه‌اندازی دستگاه ILS با همکاری سازمان منطقه آزاد، احداث ترمینال جدید از جمله این اهداف است.

مدیر فرودگاه آبادان با تاکید بر خدمات‌رسانی به مردم شهیدپرور آبادان و خرمشهر گفت: در سال ۹۳ تلاش‌های بسیاری در خصوص افزایش پرواز در مسیرهای پرتردد انجام شده که با همکاری شرکت‌های هواپیمایی این امر انجام شد و ما توانستیم تعداد پروازهای فرودگاه آبادان را از ۴۶ پرواز در هفته به بیش از ۸۰ پرواز برسانیم.

رضایی تصریح کرد: راه‌اندازی نخستین پرواز در استان توسط شرکت هواپیمایی خارجی در نیمه مهر ماه سال جاری در فرودگاه آبادان انجام شد.

وی افزود: فرودگاه آبادان آمادگی کامل خود جهت افزایش پروازها در مسیرهایی که توسط مردم منطقه مورد استقبال قرار می‌گیرد و برقراری پرواز حجاج را اعلام می‌کند.

رضایی در پایان افزود: تحول در فرودگاه آبادان مشهود است و را‌ه‌اندازی نخستین پرواز در استان خوزستان توسط شرکت هواپیمایی خارجی یادآور روزهای اوج فرودگاه آبادان است.

مرجع / فـارس