تاریخ انتشار خبر: ۳ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۸:۲۵:۲۴
کد مطلب : 110259
به خاطر چند صندوق رای؛

فریب مردم با رانت ۵۰۰ میلیون دلاری به محکوم فتنه/ سود برجام در جیب آقازاده ها/ پول های آزاد شده به حساب چه کسانی می رود؟

محکوم فتنه از نفوذی هایش استفاده کرده و سرمایه ای هنگفت که نیمی از پول های آزادشده ی ایران در جریان برجام را از خزانه کشور خارج کرده است و این سرمایه اکنون زل رانت خواری اش را کامل کرده است.

فریب مردم با رانت ۵۰۰ میلیون دلاری به محکوم فتنه/ سود برجام در جیب آقازاده ها/ پول های آزاد شده به حساب چه کسانی می رود؟

به گزارش عصر آبادان به نقل از آرمان کرمان ؛ یکی از محکومان فتنه که هنوز مدت زمان طولانی از مدت محکومیتش باقی مانده است همچنان در سایه موسسه مولی الموحدین به فعالیت اقتصادی خود ادامه می دهد ، از ابتدای سال جاری صدای سرمایه گذاری در شهرستان های جنوبی کرمان و شهرستان بردسیر به گوش می رسید و این خبری مهمی بود در لابه لای خبرهای حاشیه ساز دولت گم شد و به آسانی از ان گذشتند.

گلخانه هایی که در نرماشیر بم با تسهیلاتی ۷۰ میلیارد ریالی توسط محکومان فتنه احداث شده اند

موسی غضنفر آبادی نماینده شهرستان های جنوبی استان کرمان و عضو کمیسیون حقوقی مجلس در این رابطه می گوید: از اوایل سال ۹۰ طرح ایجاد گلخانه به ما ارائه شد و ما در جریان تمام فعالیت های این اشخاص در خصوص احداث اولیه آن بودیم .

وی ادامه داد : این افراد به ما مراجعه کرده و طرحی را ارائه دادند مبنی بر ایجاد گلخانه هایی در شهرستان نرماشیر که برای کاشت محصولات صیفی  بود و اینکه یک  خیریه هم زمین های مورد نیازشان را تامین کرده است و این در حالی بود که کارهای مقدماتی آن را انجام داده بودند.

خیریه ای که به بهانه سرمایه گذاری زمینهایی خود را برای ایجاد گلخانه به سرمایه گذاران داده است.

غضنفر آبادی با اشاره به اینکه طرح گلخانه بسیار خوب بود اظهار کرد : ما قاطعانه  از آن حمایت کردیم زیرا ظرفیت بسیارخوبی را برای منطقه ایجاد می کرد لذا با استاندار وقت “نجار”صحبت کردیم رایزنی شد که مشکل آنها در ارائه تسهیلات حل شود لذا سرمایه ای حدود ۷۰ میلیارد ریال به این گلخانه ها اختصاص پیدا کرد و به این سرمایه گذارن جهت اجرای آن پرداخت شد .

وی با بیان اینکه بعد از دریافت تسهیلات محکوم فتنه و هاشمی دیگر به ما مراجعه ای نداشتند، افزود : درگذشته این افراد مرتب با ما در ارتباط بودند اما از آن زمان به بعد از روند کار و چگونگی اجرای آن بی اطلاع هستم و از زمانی که این دولت (دهم) سرکار آمده این سرمایه گذاران به تنهایی فعالیت کرده و احساس نیازی به ما نمی کنند .

اما به نظر می رسد در گیرو دار انتخاباتی وآشفته بودن اوضاع فعلی کشور و توجه افکار عمومی به انتخابات مجلسین ، محکوم فتنه از نفوذی هایش استفاده کرده و دوباره سرمایه ای هنگفت که نیمی از پول های آزادشده ی ایران در جریان برجام است؛ را از خزانه کشور خارج کرده است این سرمایه که قرار بود از طریق سرمایه گذاری کشورهای فرانسوی ،چینی ،ترکیه ای ،به طرح کشت گلخانه ای در جنوب کشور وارد شود اکنون با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی توسط اتاق بازرگانی به حساب این محکوم فتنه  پازل رانت خواری محکوم فتنه را فراهم کرده است.

۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه کشت گلخانه ای جنوب استان اختصاص یافت

12

محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه کشت گلخانه ای جنوب استان اختصاص یافت.

محسن جلال پور در نشست اعضای هیئت نمایندگان اتاق کرمان با اشاره به مزیت های کشت گلخانه ای گفت: در حال حاضر هزار و ۲۰۰ هکتار گشت گلخانه ای در جنوب استان وجود دارد که مقرر شده است با اختصاص این تسهیلات این میزان به دو هزار و ۲۰۰ هکتار افزایش یابد.

وی بیان کرد: کمبود سرمایه و تکنولوژی، دو مشکل اساسی کشور است و تنها راه برون رفت کشور از وضعیت کنونی جذب سرمایه است، زیرا تکنولوژی را می توان انتقال داد اما برای ورود سرمایه به کشور باید به سرمایه گذاران اطمینان و امنیت بدهیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تغییر فضای اقتصادی کشور پس از اجرای برجام گفت: این رخداد بزرگ که تحولات گسترده و رفت و آمدهای کم سابقه هیئت های تجاری به کشور را به دنبال داشت، در ایجاد اطمنیان، امنیت و قوت قلب سرمایه گذاران بسیار موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور با سه مشکل اساسی رو برو است ادامه داد: مشکلات فضای داخلی، عدم آمادگی بنگاه های اقتصادی برای مشارکت در جذب سرمایه و همچنین بروکراسی اداری که باعث به وجودآمدن فساد می شود، جذب سرمایه گذاری خارجی را سخت کرده که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

جلال پور تصریح کرد: بروکراسی اداری و فساد با یکدیگر پیوند خورده اند و هرچه میزان بروکراسی اداری و کاغذ بازی زیادتر باشد به طبع آن احتمال فساد هم بیشتر می شود و در این صورت امکان رقابت سالم از سرمایه گذار گرفته می شود.

وی با بیان اینکه هرچه دولت بزرگتر باشد بروکراسی اداری هم بیشتر است اظهار کرد: دولت باید کوچک شود زیرا در این شرایط سرمایه گذار اطمینان به رقابت سالم ندارد.

وی افزود: اولین اصل مهم برای سرمایه گذار این است که محصولش را در یک بازار سالم و رقابتی عرضه کند.

اینکه چطور افراد سود جو از موقعیت های مناسبی برای بهره برداری و رانت خواری استفاده می کنند جای سئوال دارد آیا اینکه پولی هنگفت از صندوق توسعه ملی به حساب یک محکوم شده وارد می شود، می تواند شرایط رقابت را سالم نگه دارد؛ ایا به نظر مضحک و خنده دار می آید، چطور می شود بره را دست گرگ داد و اعتماد کرد که او بره بی زبان را نمی خورد ۱ تریلیون و ۷۵۰ هزار میلیلیارد تومان پول ملت را به اسم سرمایه گذاری بدهی دست محکوم فتنه که محکوم فتنه است بدهیم و بعد بگوییم که سرمایه گذار نیاز به اعتماد و محیط سالم برای فروش محصولاتش دارد ؟ این مسئله از ابتدای امر نادرست است .

البته به نظر می آید این افراد شکست خود را در مجلس آینده حتمی می بینند که با تمام قوا به سمت خزانه کشور یورش برده اند تا تتمه این خزانه را خالی کنند و یک لیوان آب خنک هم رویش نوش جان کنند .

اما آنچه که این طرح را جذاب تر جلوه می دهد ارائه سند هواپیمایی ماهان برای دریافت وامی کلان به بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل وبستن قردادهایی با شرکت های گلخانه ساز فرانسوی برای احداث این گلخانه ها و صدورمحصولات به کشورهایی از جمله چین ،ترکیه و آذربایجان است .

مهندس شیرازی مدیر اجرایی استانی این پروژه در گفتگو با خبرنگار بوتیا این طرح را تحت حمایت سازمان عمران استان دانسته و تأمین اعتبار آن را از محل صندوق توسعه ی ملی اعلام کرد و مشارکت ۵۰ ،۵۰ ، پرداخت وام تا ۷ سال و تحویل گلخانه ها به صاحبان اراضی پس از ۷ سال را از جمله تسهیلات این طرح برشمرده است.

انتهای پیام/