تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۹:۰۴
کد مطلب : 44654
فرماندار ویژه آبادان:

فضاهای آموزشی آبادان بهینه‌سازی شود

فرماندار ویژه آبادان خواستار تلاش مضاعف برای بهینه‌سازی فضای آموزشی مدارس شهرستان با توجه به نزدیکی فصل بازگشایی مدارس شد.

به گزارش عصر آبادان، عزیزالله شهبازی عصر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس و دانشگاه‌ها در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: با حضور در مدارس ضمن انجام بازدیدهای میدانی در جریان روند اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده سال تحصیلی جدید قرار می‌گیریم.

وی افزود: در همین راستا برای فضاسازی آموزشی اعم از بهسازی، پاکسازی، تجهیز امکانات، کاشت نهال اقدامات لازم اجرایی خواهد شد.

به گفته فرماندار ویژه آبادان، فراهم‌سازی امکانات و تجهیزات مورد نیاز مدارس و دانش آموزان، کیفیت آموزش را نیز ارتقا می‌بخشد.

شهبازی با اشاره به کمبودهای فراوانی که در بخش‌های مختلف آموزشی و پرورشی وجود دارد افزود: باید از ظرفیت خیران، دستگاه‌های اجرایی شهر و مشارکت و همراهی مردم برای بهینه سازی فضاهای آموزشی با هدف ارتقای سطح آموزشی و علمی دانش آموزان بهره صحیح و کافی را برد.

معاون استاندار با تاکید بر بهبود کیفیت نظام آموزشی تصریح کرد: برخورد مناسب معلمان در مواجه با دانش آموزان در شکل‌گیری شخصیت آنان بسیار موثر خواهد بود.

شهبازی از ایجاد نشاط و شادمانی در میان دانش آموزان و دانشجویان و بهره مندی آنان از بهداشت و سلامت پایدار و مطمئن به عنوان حقوق مهم و اولیه آنان نام برد و عنوان کرد: برخورداری از محیطی سالم و بهداشتی در تامین سلامت روحی و روانی دانش آموزان و دانشجویان نقش به سزایی دارد.

*تعامل بیش از پیش متولیان امر بهداشت و سلامت شهر

وی یادآور شد: بر همین اساس متولیان امر بهداشت و سلامت شهر باید در زمینه نظارت بر حسن رعایت مسائل بهداشتی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها به  ارتقای سطح سلامت روحی و روانی دانش آموزان و دانشجویان کمک کند.

فرماندار ویژه آبادان با مهم خواندن مقطع ابتدایی در میان سایر مقاطع تحصیلی به عنوان نخستین مرحله از کسب علم و دانش در میان دانش آموزان ادامه داد: انجام کوچک‌ترین تحول در مقطع ابتدایی سایر مقاطع را نیز متاثر از خود می‌کند، پس توجه ویژه به این مقطع باید بیشتر از سایر مقاطع باشد.

*شهرداری کارت تخفیف ویژه دانش آموزان کم بضاعت را تهیه کند

شهبازی از شهرداری آبادان خواست تا کارت تخفیف ویژه دانش آموزان کم بضاعت برای ایاب و ذهاب آنان را تهیه و در اختیار آنها قرار دهد.

معاون استاندار از ایمن سازی مدارس، بهسازی، نصب علائم ترافیکی و راهنمایی رانندگی در مسیرهای منتهی به مدارس، فراهم سازی تجهیزات آموزشی مورد نیاز، تامین امنیت و آرامش دانش آموزان در هنگام رفتن به مدرسه و یا بازگشت از آن توسط ناجا، نظارت مرکز بهداشت محیط بر فعالیت دوره گردها در اطراف مدارس و جمع آوری آنها، کاشت درخت به عنوان برخی موارد قابل پیگیری و لازم الاجرا برای آماده سازی مدارس به منظور بازگشایی در مهرماه خواند.

وی نشست با خیران و دعوت از آنها برای ارائه کمک‌های مالی آنان در قالب بسته‌های حمایتی به مدارس را مطرح و خواستار پیگیری و انجام این کار توسط شهردار آبادان شد.

*رسانه‌ها پیگیر وعده‌های عملی نشده مسئولان باشند

فرماندار ویژه آبادان از اصحاب رسانه اعم از خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیما خواست تا ضمن رصد فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف شهری حتی فرمانداری، پیگیر وعده‌های عملی نشده مسئولان آن باشند.

شهبازی گفت: رسانه به این موضوع ورود کنند و ضمن مطالبه‌گری درست و قانونی، دلائل محقق نشدن وعده‌های مسئولان و مدیران شهری و دستگاه‌های اجرایی را جویا شوند و به اطلاع مردم برسانند.

وی در پایان افزود: رسانه‌ها چشمان مردم هستند و وظیفه دارند ضمن رصد کارها و فعالیت‌ها، مردم را  به لحاظ کمی و کیفی در جریان مسائل شهری قرار دهند.
منبع: فارس