تاریخ انتشار خبر: ۳ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۰۶:۲۶:۵۵
کد مطلب : 40891
نماینده مردم آبادان در مجلس خبر داد

فعالسازی تحقیق و تفحص در زمینه جلوگیری از انتقال آب کارون /ضرغامی باید از مردم خوزستان عذرخواهی کند

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال تهیه و تنظیم یک بیانیه برای جلوگیری از انتقال آب کارون هستیم.

به گزارش آبادان ، سیدحسین دهدشتی با اشاره به پرداختن موضوع انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به اصفهان آن هم در یک برنامه ورزشی همچون ۹۰ اظهار کرد: مجری برنامه ۹۰ اگرچه در مباحث ورزشی به ویژه فوتبال صاحب نظر است اما در مباحثی همچون انتقال آب کارون اشراف ندارد و پرداختن به این موضوع در صلاحیت وی نیست.

*ضرغامی باید از مردم خوزستان عذرخواهی کند

وی با بیان اینکه در رأس صدا و سیما یک خوزستانی قرار دارد یادآور شد: مدیران صدا و سیما باید ضمن رعایت انصاف و عدالت، با مسائل به طور منطقی برخورد کنند و در این خصوص «ضرغامی باید از مردم خوزستان عذرخواهی کند».

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نمایندگان خوزستان همچون گذشته یکدل، یک زبان و در کنار یکدیگر در زمینه احقاق حق کارون تلاش خواهند کرد.

دهدشتی افزود: استعفای دسته جمعی نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز در همین راستا صورت گرفت، عزم نمایندگان خوزستان بر جلوگیری از برداشت آب از سرشاخه‌های کارون همچنان جدی و پایدار است.

این نماینده با بیان اینکه در حال تهیه و تنظیم یک بیانیه در این خصوص هستیم، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا یک برنامه تحقیق و تفحص را در این زمینه فعالسازی کنیم و چنانچه فشارهای وارد آمده برای انجام این کار زیادتر شود آن را به جریان خواهیم انداخت تا خدای ناکرده مشکلی برای خوزستان و مردمانش پیش نیاید.

وی با اشاره به عدم توافق وزیر نیرو بر انجام این کار تصریح کرد: وزیر نیرو نیز بر این باور است که آنچه منطق و صلاح است باید انجام شود و برداشت آب برای مصارف کشاورزی و صنعتی در حالی که استان خوزستان، خود این همه اراضی توسعه‌ای دارد به صلاح نیست.

دهدشتی در پایان بار دیگر بر عزم جدی نمایندگان خوزستان بر جلوگیری از برداشت آب کارون و انتقال آن به سایر نقاط تاکید کرد.

 

منبع: فارس