تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۰:۳۱:۰۶
کد مطلب : 17817

فعالیت‌های نماز باید در سطح استان همه گیر شود

استاندار خوزستان با بیان اینکه فعالیت‌های نماز باید در سطح استان همه‌گیر شود گفت: همانطور که قاریان زیادی از خوزستان در سطح بین‌المللی فعال هستند باید در خصوص نماز نیز یک حرکتی به نحو عالی صورت پذیرد.

عصر آبادان – به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عبدالحسن مقتدایی در همایش تجلیل از خادمان نماز که ظهر امروز سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: همه وظیفه داریم در راه گسترش فرهنگ اقامه نماز تلاش کنیم و آموزه‌های دینی آن از دوران کودکی آغاز شود.

وی ادامه داد: آغاز آموزه‌های دینی از دوران کودکی باعث جرقه در وجود انسان می‌شود و در نتیجه هیچ تلاطمی نمی‌تواند او را در رسیدن به اهدافش در زندگی متوقف کند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید فلسفه اقامه نماز برای جوانان و نوجوانان تشریح شود تصریح کرد: با تمرکز بر روی فعالیت‌های مذهبی می‌توان فرهنگ دینی را در جامعه رواج داد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های نماز باید در سطح استان همه گیر شود اذعان کرد: همانطور که قاریان زیادی از خوزستان در سطح بین المللی فعال هستند باید در خصوص نماز نیز یک حرکتی به نحو عالی صورت پذیرد.

مقتدایی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین دوران زندگی بشر که به وجود آورندهٔ شخصیت نهایی او خواهد بود، دوران کودکی است و بر این اساس هر قدمی که در جهت ایجاد سلامت روانی اطفال بر داشته شود، به نوبه خود سبب ایجاد جامعه‌ای سالم و موفق خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این راستا لازم است بازی‌های دوران کودکی با یک برنامه‌ریزی جامع از سوی آموزش و پرورش ارائه شود تا خانواده‌هایی که اعتقادی به ترغیب کودکان به سوی نماز ندارند آموزش و پرورش بتواند این خلا را پر کند.

وی بر لزوم برپایی نماز جماعت در ادارات تاکید کرد و گفت: توجه به فرائض دینی و مذهبی از جمله نماز زمینه موفقیت و رشد و کمال انسان‌ها را فراهم کند که لازم است کارکنان ادارات به آن توجه جدی کنند.