تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۹:۵۷
کد مطلب : 19871
مدیرکل اوقاف خوزستان در گفت و گو با عصر آبادان:

فعالیت های قرآنی بهترین راه مقابله با همجه فرهنگی دشمن است/خانواده ها ، امن ترین راه برای فرزندان را مسیر قرآن می دانند

اولویت امروز ما باید قرآن و فعالیت های قرآنی باشد. برنامه های قرانی باید روز به روز عمیق تر و پر رنگ تر باشد و هرچقدر که بتوانیم خود ،خانواده ها ،فرزندان و دانشجویان و پسران و دختران مان را با قرآن مانوس تر کنیم آنها را در مقابل هجمه های دشمنان بیمه کرده ایم.

به گزارش رهیاب نیوز حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد طباطبایی مدیر کل اوقاف و امور خیریه خوزستان در پاسخ به خبرنگار رهیاب در خصوص هجمه های فرهنگی اخیر علیه جوانان استان اظهار داشت : در همه زمان ها برای رسیدن به سعادت و مقابله با شیاطین ومخالفان دین خدا تمسک به قرآن لازم است اما در زمانه ای که شدیدترین حملات فرهنگی دشمنان داخلی و خارجی بر علیه اسلام به راه افتاده است در چنین شرایطی تمسک به قرآن واجب تر از همیشه هست چرا که پیامبر با عظمت اسلام می فرمایند: هنگامی که فتنه ها مانند پاره های شب تار بر شما هجوم آورد بر شما باد به قرآن.

IMAGE635096584987031250

وی افزود: اولویت امروز ما باید قرآن و فعالیت های قرآنی باشد. برنامه های قرانی باید روز به روز عمیق تر و پر رنگ تر باشد و هرچقدر که بتوانیم خود ،خانواده ها ،فرزندان و دانشجویان و پسران و دختران مان را  با قرآن مانوس تر کنیم آنها را در مقابل هجمه های دشمنان بیمه کرده ایم.

طباطبایی گفت: فعالیت قرآنی در واقع ضامن بقای ماست و اگر از قرآن جدا شویم چیز دیگری نداریم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خوزستان همچنین به وظایف این سازمان در قبال برنامه های قرآنی اشاره و خاطر نشان کرد: فعالیت های قرآنی سازمان اوقاف و به تبع استان خوزستان در دو قالب است.یکی از آنها مسابقات قرآنی است که سال های قبل بوده و اکنون هم سی وششمین دوره ی آن را برگزار می کنیم که نفرات ممتاز معرفی شده و به مسابقات ملی و بین المللی اعزام می شوند.

وی افزود: وظیفه ی دوم اوقاف در این زمینه که حدود دو سال است محول شده،تربیت حافظان قرآن کریم است.پس از اینکه مقام معظم رهبری فرمودند شایسته است که جمهوری اسلامی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ داشته باشد لذا سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  متعهد شد در طول ۵ سال ، یک میلیون نفر حافظ تربیت کند که از این بین سهم استان خوزستان در سال ۹۲  ، تربیت ۱۷ هزارحافظ بود که الحمدلله تحقق یافت و آزمون مربوطه نیز هفته گذشته برگزار شد. برای سال آینده نیز تربیت ۲۰ هزار حافظ برای اداره کل اوقاف خوزستان  پیش بینی شده است.

حجت الاسلام طباطبایی یادآور شد: تفاوتی که سبک پرورش حافظ در سازمان اوقاف با سایر سازمان ها دارد برگزاری حضوری دوره های حفظ قرآن است.  ۲۸۰مربی تربیت شده در کلاس های مختلف شهرهای استان حاضر شده و در سه مقطع نونهالان ، نوجوانان و جوانان از نزدیک به کار تعلیم و حفظ قرآن می پردازند و از روش غیر حضوری استفاده نمی شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خوزستان این استان را  دارای ظرفیت بالا در حوزه فعالیت های قرآنی برشمرد و تصریح کرد:  در کل کشور ما ظرفیت پرورش نخبگان قرآنی وجود دارد و جوانان ما شیفته اهل بیت(ع) و قرآن کریم هستند اما مخصوصاً در استان خوزستان و به ویژه در شهرهای آبادان وخرمشهر که نماد مقاومت و ایثار هستند این مهم نمود بیشتری دارد.

وی یاد آور شد : لذا اگر فرصت ایجاد بشود قطعاً استقبال از قرآن بیشتر در این استان خواهد شد چرا که خانواده ها به شدت علاقمندند فرزندان شان در پناه قرآن رشد کند.آنها به خوبی می دانند که امن ترین راه برای جلوگیری از انحراف فرزندان شان ، قرار دادن آنها در مسیر قرآن کریم است.