تاریخ انتشار خبر: ۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۸:۰۵
کد مطلب : 83861
بخشدار مرکزی آبادان خبر داد:

فعالیت ۵ کمیته تخصصی مبارزه با مواد مخدر در آبادان

بخشدار مرکزی آبادان گفت: حیطه و وظایف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان آبادان متشکل از پنج کمیته تخصصی فعالیت می‌کند.

صبح امروز جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبادان به ریاست علی دوست بخشدار مرکزی آبادان در محل سالن جلسات فرمانداری ویژه برگزار شد.

بخشدار مرکزی آبادان در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد امیرالمومنین علی(ع) به حاضران اظهار کرد: حیطه و وظایف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان آبادان متشکل از پنج کمیته تخصصی فعالیت می‌کند.

وی افزود: یک از مهمترین کمیته‌های تخصصی، کمیته تخصصی فرهنگی پیشگیری به ریاست اداره آموزش و پرورش آبادان است که به دلیل در اختیار داشتن جمعیت گسترده دانش آموزی به عنوان گروه هدف می‌تواند نقش مهمی در این راستا ایفا کند، لذا لازم است با اتخاذ تمهیدات لازم و به کارگیری تمام ظرفیت‌ها از امکانات شهرستان استفاده بهینه‌ای صورت پذیرد.

دوست تصریح کرد: دومین کمیته، کمیته تخصصی مقابله با عرضه مواد مخدر به ریاست فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان است که ضمن اقدامات مقابله‌ای و قهری، اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه را در دستور کار خود دارد و همچنین سومین کمیته، کمیته درمان و حمایت های اجتماعی از معتادان به ریاست دانشکده علوم پزشکی آبادان است که کار درمانی و حمایت‌های اجتماعی از معتادین را به عهده دارد.

بخشدار مرکزی آبادان با اشاره به چهارمین کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی عنوان کرد: این کمیته با جلب مشارکت شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد زمینه اقدامات نرم افزاری فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت توانمندسازی بیماران بهبود یافته لازم است ضمن ارائه خدمات حرفه آموزی ترتیبی اتخاذ که ارتباطشان با دستگاه های مربوطه با رویکرد حفظ پاکی محفوظ باشد.

دوست، پنجمین کمیته را کمیته تخصصی حقوقی و قضایی نام برد و بیان کرد: این کمیته به ریاست دادستان عمومی و انقلاب شهرستان است و با شرح وظایف تعیین شده در راستای تحقق وظایف فعالیت می‌کند.

بخشدار مرکزی آبادان با اشاره به پیشگیری و آموزش معتادین خاطرنشان کرد: پیشگیری و آموزش نقش مهمی را ایفا می‌کند و ادارات مربوطه از جمله بهزیستی و آموزش و پرورش می‌توانند در مقاطع مختلف هم با والدین و خود دانش آموزان کارگاه‌های آموزشی برگزار و در کنار این ادارات رسانه ملی می‌تواند با ساخت فیلم ها و برنامه های آموزشی به صورت جامع اقدام کند.

حاضران در جلسه به ارائه آمار و عملکرد خود در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان پرداختند.

از جمله مصوبات این جلسه اطلاع رسانی در راستای جلوگیری از سوءمصرف برخی داروها در سالن‌های ورزشی توسط دانشکده علوم پزشکی و اداره ورزش و جوانان شهرستان، تشدید اقدامات فرهنگی و پیشگیری در شهرستان توسط کمیته تخصصی مربوطه، شناسایی دانش آموزان در معرض خطر توسط آموزش و پرورش و الزام دهیاران به ارائه اقدامات به عمل آمده در راستای مبارزه همه جانبه با مواد مخدر توسط بخش مرکزی است.

مرجع / فـارس