تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۷:۰۸
کد مطلب : 73931
معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

فعالیت ۷۱ داروخانه و ۸۰ دکترای داروساز در جنوب غرب خوزستان

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از فعالیت ۷۱ داروخانه و ۸۰ دکترای داروساز در سطح مناطق تحت پوشش این دانشکده در جنوب غرب خوزستان خبر داد.

مرتضی جعفری امروز از فعالیت ۷۱ داروخانه و ۸۰ دکترای داروساز در سطح مناطق تحت پوشش این دانشکده در جنوب غرب خوزستان خبر داد و اظهار کرد: از تعداد کل داروخانه‌های موجود، ۲۵ داروخانه در شهرستان آبادان، ۱۹ داروخانه در ماهشهر، ۹ داروخانه در خرمشهر، پنج داروخانه در شادگان و سه داروخانه نیز در هندیجان فعالیت دارند.

وی با اشاره به شکل انجام بازدیدها از داروخانه‌ها افزود: بازدید از داروخانه‌های تحت پوشش به طور معمول هر سه ماه یک بار اما بازدید از داروخانه‌های بیمارستانی هر چهار ماه یک بار انجام می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه در زمان حاضر ۸۰ دکترای داروسازی در مناطق تحت پوشش دانشکده مشغول فعالیت هستند، عنوان کرد: از تعداد کل داروسازان، ۲۹ داروساز در آبادان، ۱۰ داروساز در خرمشهر، ۲۲ داروساز در ماهشهر، چهار داروساز در هندیجان، پنج داروساز در شادگان و مابقی نیز در مناطقی همچون اروندکنار، بندرامام خمینی و شهرک شهید چمران مشغول ارائه خدمات هستند.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در زمان حاضر ۷۲ واحد تولیدی تحت نظارت این معاونت فعالیت خود را به انجام می‌رسانند که در این میان آبادان با داشتن ۲۷ واحد تولیدی در رتبه نخست و خرمشهر و ماهشهر نیز به ترتیب با ۱۹ و ۱۵ واحد تولیدی در جایگاه‌های بعدی به لحاظ واحدهای تولیدی تحت نظارت را دارا هستند.

به گفته این مقام مسئول ، برنامه بازدید کارشناسان از واحدهای تولیدی به حساسیت محصول بستگی دارد.

جعفری یادآور شد: با هدف نظارت و پایش شرایط تولید در جهت حفظ و ارتقای سلامت و ایمنی محصولات تولیدی، کار بازدید از واحدهای تولیدی هر یک ماه و نیم و یا سه ماه یک بار انجام می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان، واحدهای تولیدی تحت نظارت این معاونت را شامل کارخانجات تولید کننده مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی عنوان کرد و گفت: ۱۰ گمرک تحت نظارت معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان فعالیت دارند که از این تعداد شهرستان آبادان با چهار گمرک آبادان، اروندکنار، چوئبده و منطقه آزاد اروند و شهرستان خرمشهر با سه گمرک خرمشهر، شلمچه و منطقه آزاد اروند بیشترین سهم را دارند.

وی در پایان افزود: کارشناسان این واحد، کار نظارت بر ورود اقلام خوراکی به گمرکات مربوطه و نمونه برداری از آنها برای کنترل مواد غذایی وارداتی را به انجام می‌رسانند.

مرجع / فـارس