تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۷:۵۱
کد مطلب : 88085
چراغی که به خانه روا نیست!

فوتبال خوزستان و مانعی به نام «صنعت نفت»

تا وقتی که نام نفت بر فوتبال این استان سایه افکنده است، دوستداران این رشته در خوزستان رنگ پیشرفت و شادی را نخواهند دید.

خبرگزاری فارس: فوتبال خوزستان و مانعی به نام «صنعت نفت»

به گزارش عصر آبادان ، تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، سرانجام پس از بی‌توجهی‌های بسیار و یاری نرساندن مسئولان امر در وزرات نفت به بهانه‌های فراوان، به دسته پایین‌تر سقوط کرد تا قلب هواداران و دوستداران این تیم شکسته و تنها دلخوشی آنان به دره سقوط پرتاب شود.

این در حالی بود که در طول فصل بار‌ها و بار‌ها مدیر عامل، مربی، بازیکنان و هواداران این تیم فریاد برآوردند که به تنها دلخوشی این شهر که همانا تیم آن است کمک کنید تا همین اندک تفریح ما در راه سقوط قرار نگیرد، اما پنداری که این شهر فقط باید در امر پر کردن خزانه مورد توجه قرار گیرد و در سایر امور، مسجدسلیمانی‌ها حق برداشت و استفاده از بودجه‌ای که از زیر پای آنان بر می‌خیزد را ندارند.

وزارت نفت با اختیار کردن قوانینی در ورزش، از ورود بودجه به ورزش حرفه‌ای جلوگیری کرد و این قانون تاکنون فقط برای نفت تهران قابل اجرا نیست!، در حالی که دو تیم نفتی و پر طرفدار استان خوزستان، در دو سال گذشته از همین مقوله رنج برده و به دلیل بی‌توجهی‌های وزارتی راهی جز سقوط پیدا نکردند.

فقط موضوع مالی در این موارد دخیل نیست، چرا که وزارتخانه، با انتصاب مدیران بی‌کفایت که صد برابر بیش از موضوعات مالی شکننده است، راهی را پیش گرفته که از پیشرفت و تعالی این ورزش در استان و در شهرهای فوتبال خیزی چون آبادان و مسجدسلیمان جلوگیری می‌کند.

مدیرانی که تنها مدیریت هزینه هستند و در کار اجرایی کاملا کار نابلد و ناشی نشان می‌دهند و همین اندک بودجه‌هایی را که به این دو تیم محبوب تخصیص داده می‌شود را به باد می‌دهند.

این در حالی است که تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نیز، با دارا بودن بودجه در فصلی که گذشت، به دلیل وجود مدیران ناکار آمد، سالانه بودجه‌های زیادی را هدر داده و امسال نیز با تکرار مکررات قلب هواداران خود را شکست و موفق به صعود به لیگ بر‌تر نشد.

همین اتفاق سال‌هاست که در نفت آبادان رخ می‌دهد، امور ورزش وزارت نفت، همچنان در انتصاب مدیران این تیم غرض ورزانه عمل می‌کند و عملا جلوی پیشرفت و راه صعود این تیم را می‌گیرد.

مثال اتفاقی که امثال برای نفت آبادان رخ داد و این باشگاه با به خدمت گیری مدیری کار نابلد که تنها به تجارب خود تکیه کرده بود، با هدر دادن هزینه‌های کلان، ضمن عقیم کردن تیم‌های پایه، هیچ دست آوردی جز هدر دادن ۱۲ میلیارد تومان بودجه و شکستن قلب هواداران بی‌شمار این تیم خدمت دیگری به این شهر نکرد و این آقایان همچنان مُصر هستند که این مجموعه معلوم‌الحال را حفظ کنند.

وزارت نفت از زمانی که در ورزش حرفه‌ای قوانین مالی وضع کرده، ضمن اینکه از پیشرفت سایر تیم‌ها جلوگیری کرده است، حساب خود را از مردم که صاحبان اصلی این تیم‌ها هستند، جدا کرده و هیچکس را وامدار و سهام‌دار خود در کسب شادی‌ها و غم‌های تیم‌های خود نمی‌دانند.

حال این ناشی‌گری‌ها همچنان ادامه دارد و دوستداران این تیم‌های محبوب و ریشه‌دار هر ساله با چشمان گریان و دل‌های شکسته ورزشگاه را در انتهای فصل ترک می‌کنند و ناکامی‌ها همچنان ادامه دارد.

اگر قرار بر این منوال باشد، مردم به انحلال این تیم‌ها راضی هستند، چرا باید غصه تیمی را بخورند که به آن‌ها تعلق ندارند، و عده‌ای هر کاری که دلشان خواست بر این تیم‌ها می‌کنند و هر کسی را که بخواهند دارا می‌کنند و هر کسی که نخواهند ندار، و هر کسی را که دوست داشته باشند به عرش اعلا می‌رسانند و هر کس که نخواهند را از خانه خود که همانا فوتبال است دور می‌کنند.

منبع: فارس