تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۳:۱۹
کد مطلب : 119992
فیش های نجومی یه انگلیس رسید

فیش های حقوقی گریبان BBC را هم گرفت

رسوایی فیش های حقوقی که به تازگی در رسانه های انگلیس مطرح شده سومین ماجرای جنجالی است که در هفته های گذشته افکار عمومی در بریتانیا را علیه بی بی سی بسیج کرده است.

به نوشته وبسایت «بیزنس اینسایدر» مساله فیش های حقوقی در انگلیس نیز مساله ساز شد و با برملا شدن فیش های حقوقی مدیران ارشد بنگاه خبر پراکنی  بی بی سی، به رسوایی تازه ای برای این شبکه در رسانه های بریتانیا تبدیل شد.

بیزینس اسنایدر در این باره می نویسد:

بنگاه خبرپراکنی بی‌بی‌سی از طریق مجوز تلویزیونی بریتانیا، حدود ۴٫۹ میلیارد دلار از اموال عمومی مردم درآمد داشته و تحت فشارهای زیاد برای شفاف‌سازی درباره نحوه صرف شدن این پول قرار گرفته است. به همین دلیل، این کمپانی اطلاعات مالی سالیانه خود را به شکل گزارش سالانه ارائه کرد. حقوقی که خبرنگاران و مدیران اجرایی دریافت می‌کنند، به کانون توجه رسانه‌های تبدیل شده است.
گزارش سالانه امسال نشان می‌دهد که پرداختی هیئت مدیره تا ماه می ۲۰۱۶ به میزان ۲٫۲ درصد افزایش داشته و به مبلغ ۴٫۹ میلیون دلار رسیده است. کل لایحه دستمزدهای بی‌بی‌سی نیز بسیار بالاست. ۱۹هزار کارمند این کمپانی، ۱٫۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵/۱۶ حقوق می‌گیرند که شاهد افزایش ۱٫۳ درصدی نسبت به سال قبل بوده است.
به نوشته وبگاه «بیزنس اینسایدر» یازده نفر از تیم ارشد بی‌بی‌سی حدود دو برابر بیشتر از «ترزا می» نخست وزیر جدید انگلیس (۱۹۰هزار دلار) سالانه درآمد دارند. لیست افراد به شرح ذیل است:
۱-  تیم دیوی، مدیرعامل بی‌بی‌سی جهانی: ۸۸۱هزار دلار
۲-  لرد تونی هال، سرپرست کل بی‌بی‌سی: ۶۱۷هزار دلار
۳-  آن بولفورد، معاون سرپرست کل: ۵۲۴هزار دلار
۴-  هلن بوئدن، رئیس رادیو بی‌بی‌سی: ۵۲۴هزار دلار
۵-  جیمز هاردینگ، رئیس امور فعلی و جدید: ۴۹۷هزار دلار
۶-  جیمز پورنل، رئیس آموزش و راهبرد: ۴۳۲ هزار دلار
۷-  بال سامرا، رئیس اقتصادی: ۴۲۸هزار دلار
۸-  رالف ریورا، نقش بدون نام در آموزش: ۴۰۷هزار دلار
۹-  شارلوت مور، رئیس محتوا: ۳۹۲هزار دلار
۱۰-  والری هیوز، رئیس امور در مجلس ۳۹۱هزار دلار
۱۱-  مارک لینزی، رئیس استودیوهای بی‌بی‌سی ۳۸۷هزار دلار

اگر چه شیوه اطلاع رسانی بی بی سی خود برای به بی اعتباری این شبکه کافیست اما ررسوایی فیش های حقوقی که به تازگی در رسانه های انگلیس مطرح شده سومین ماجرای جنجالی  است که در هفته های گذشته افکار عمومی در برییتانیا را علیه بی بی سی بسیج کرده است. انتشار گزارش مراجع رسمی رسیدگی به تجاوز های سریالی در ساختمان این شبکه ، دریافت رشوه از اتحادیه اروپا برای تغییر رای مردم و برگزاری مجدد «برگزیت»  از جمله مسائلی است که به شدت در هفته های گذشته بی بی سی را در بریتانیا بی اعتبار کرده است.

به گزارش جام نیوز، گفتنی است بی بی سی فارسی پیش از این رسوایی با ورود به ماجرای فیش های نجومی در ایران تلاش کرد از دریافت حقوق بالا توسط مدیران ارشد دولت روحانی حمایت کند.