تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۳:۲۷:۱۶
کد مطلب : 113511
ماجرای درگیری یک نماینده و معاون پارلمانی وزیر جهاد و کشاورزی در گفتگوی دانا با شاهدان؛

فیضی: درگیری بر سر واردات بی رویه برنج بود/ عباسی: یوسفیان و آقایی در حال مذاکره بودند که یکباره درگیری لفظی بین آنها پیش آمد

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با یکی از نمایندگان حاضر در صحن درگیر شد. این درگیری تا جایی ادامه یافت که وی با صدای بلند داد و بیداد می کرد و تعدادی از نمایندگان جلوی دهان وی را گرفته و وی را از صحن علنی خارج کردند.

فیضی: درگیری بر سر واردات بی رویه برنج بود/ عباسی: یوسفیان و آقایی در حال مذاکره بودند که یکباره درگیری لفظی بین آنها پیش آمد

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با یکی از نمایندگان حاضر در صحن درگیر شد. این درگیری تا جایی ادامه یافت که وی با صدای بلند داد و بیداد می کرد و تعدادی از نمایندگان جلوی دهان وی را گرفته و وی را از صحن علنی خارج کردند.

این درگیری همزمان با نطق نمایندگان و حضور چیت چیان وزیر نیرو در صحن علنی اتفاق افتاد.

درگیری بر سر واردات بی رویه برنج

اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص علت درگیری به وجود آمده میان عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد و کشاورزی در صحن علنی مجلس گفت: آقای یوسفیان در خصوص واردات بی‌رویه برنج و تعرفه‌های مالیاتی واردکنندگان با آقای آقایی در حال مذاکره بودند که یک درگیری لفظی بین نماینده مردم آمل و معاون پارلمانی وزیر جهاد و کشاورزی به وجود آمد.

وی افزود: در یک لحظه دیدیم که آقای آقایی شروع به داد و فریاد کرد و گفت که آقای یوسفیان یقه پیراهن ایشان را گرفته و دکمه پیراهنشان افتاده و به آقای آقایی حرف زشتی زده است. ولی دقیقا دلیل بازشدن یقه پیراهن آقای آقایی را نمی‌دانم.

نماینده مردم رودسر با بیان اینکه نمایندگان، آقای یوسفیان و آقای آقایی را به خویشتن‌داری دعوت کردند و از آن‌ها خواستند تا خونسردی خودشان را حفظ کنند عنوان کرد: نمایندگان گیلان، مازندارن و گلستان پیش از این متنی را امضا کرده بودند که از واردات بی‌رویه برنج جلوگیری شود و علت بحثی هم که بین نماینده مردم آمل و معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت همین موضوع واردات بی‌رویه برنج بوده است.

چرا واردات بی رویه برنج ادامه دارد؟

محمد فیضی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص درگیری به وجود آمده در مجلس به خبرنگار دانا گفت: من از صحنه دور بودم ولی وقتی خودم را به آن‌ جا رساندم دیدم که معاون پارلمانی وزیر جهاد و کشاورزی می‌گوید چرا این کار را کردید دکمه پیراهنم افتاده است.

وی افزود: آقای یوسفیان نیز می‌گفتند چرا واردات بی رویه برنج ادامه دارد و کشاورزان داخلی متضرر می‌شوند.

برخی از رسانه ها نیز در گزارش های خود آورده اند که خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد و کشاورزی، خود یقه پیراهنش را پاره کرده است.

یوسفیان ملا: قادر به پاسخگویی نیستم

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل نیز در پاسخ به سوال خبرنگار دانا گفت: الان در جلسه‌ای هستم و قادر به پاسخگویی نیستم.

درگیری بر سر عزل مدیران استانی

یکی از نمایندگان گفته است که این درگیری بر سر عزل یکی از مدیران استانی بوده است.

حواشی مدیر استانی یقه معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی را گرفت

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار «دیارباران» در مورد درگیری که بین خلیل آقای معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی و عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل پیش آمد، اظهار کرد: عامل اصلی درگیری نماینده آمل با معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی حول محور موضوعات استانی است .

وی با تاکید براینکه نگرانی در مورد یکی از مدیران حوزه کشاورزی در استان مازندران را می توان عامل درگیری نماینده آمل با معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی نام برد، تصریح کرد: در هر صورت این نوع رفتارها ناخوشایند بود که در اولین روز های فعالیت مجلس دهم اتفاق افتاد .

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه جرّ و بحث بین نماینده آمل و معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی  و درگیری فیزیکی و پیراهن پاره کردن ها ناشایست است، اضافه کرد: این نوع برخورد ها در خانه ملت زشت و زیان آور است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه  خانه ملت جای درگیری فیزیکی نیست، ابراز کرد: اگر هم نارضایتی وجود دارد باید با آرامش حل و فصل شده وموضوع مطرح شود و این نوع برخوردها شایسته دو طرف نبود .

 

 

خاطر نشان می‌شود که مازندران با داشتن ۴۸۰ هزار هکتار سطح زیرکشت محصولات زراعی و ۵ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۴۳۱ تن تولید رتبه اول سطح زیرکشت کشور را دارد که سالانه تولید برنج ۲۵ میلیون ایرانی را تامین می‌کند.

این محصول با زحمات بی‌شمار کشاورزان شمالی به ویژه این استان با وجود کمبود آب‌رسانی زراعی و نگرانی‌هایی بر عرضه و فروش آن در بازار تولید می‌شود.

تولیدی که با واردات بی‌رویه به کشور از سوی دستگاه‌های دولتی این دلواپسی‌ها را بیشتر می‌کند به‌گونه‌ای که بر اقتصاد کشور نیز تاثیر می‌گذارند.

شهرستان آمل نیز با ۳۹ هزار سطح زیر کشت سالانه ۱۷۵ هزار تن برنج سفید تولید می‌کند که در این استان رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد.این شهرستان با تولید برنج دابو نه تنها در مازندران بلکه در کشور معرف مصرف‌کنندگان است.

انتهای پیام/ نج