تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۷:۲۳
کد مطلب : 37793
یادداشت روز:

فیلترینگ خبرنگاران خوزستانی برای روز خبرنگار/تحقیر خبرنگاران و ترس از افزایش رسانه های استان

طی روزهای گذشته به بهانه روز خبرنگار شاهد هجمه ای غیرمنصفانه علیه خبرنگارانی هستیم که از تمام طول سال قسمتشان یک روز فرمالیته با چندرقاز کارت هدیه ای است که شاید هزینه چیپس و پفک برخی از منتقدین منفعت اندیش نباشد.

طی روزهای گذشته به بهانه روز خبرنگار شاهد هجمه ای غیرمنصفانه علیه خبرنگارانی هستیم که از تمام طول سال قسمتشان یک روز فرمالیته با چندرغاز کارت هدیه ای است که شاید هزینه چیپس و پفک برخی از منتقدین منفعت اندیش نباشد.

تهمت هایی مانند رانت رسانه ای،سانسور،خبرنگارنما و غیره تنها گوشه ای از اظهارات وقیحانه کسانی است که خود سال ها با پا گذاشتن بر گرده خبرنگاران گمنام برای خود جایگاهی دست و پا کرده اند و پس از مدتی آن ها را در گوشه ای رها کرده و حالا از اظهار وجودشان هراسناکند.

دلیلش آن هدیه بی قابل ارشاد یا ترس از دیده نشدن یا هرچه که باشد فقط می تواند موجب تاسف دهها خبرنگاری شود که سال ها بی توقع وبدون چشمداشت کوله بار برخی از مثلا فعالان رسانه ای استان را به دوش کشیدند و حالا بدون هیچ آینده ای در گوشه و کنار برای تهیه کمترین امورات زندگی خود دچار مشکل هستند.

خط رسانه ای که این روزها درخصوص روزخبرنگار توسط برخی ها پیگیری می شود انداختن توپ در زمین خبرنگارانی است که یکسال زحمت و تهمت را تحمل کرده اند و حالا به جای اینکه در این روز در جایگاه مطالبه گری برای حل مشکلاتشان باشند باید شناسنامه و کدملی برای اثبات هویتشان نشان دهند.

بله،۶۰۰ خبرنگار خوزستانی در معرض ممیزی قرار گرفته اند که آیا کار خبری کرده اند یا نه؟ عجب این جاست که آقایان اعمال کننده سیستم فیلترینگ خبرنگاران گویا خودشان را به غفلت زده اند که سال ها می گفتند پس از تهران،دومین استان از جهت تعداد نشریات و غیره هستیم البته سایت های مختلف خبری در شهرهای استان به کنار!

خب این همه نشریه و سایت را باد هوا می چرخاند؟

حرص و جوش عده ای هم برای اثبات اینکه فعال رسانه ای استان هستیم در این روزها دیدنی است فعالانی که به لطف اخبار دریافتی از روابط عمومی ها و …گمان کرده اند بر گرده رسانه ها نشسته اند و از موضع بالا به تحقیر خبرنگاران گمنام استان می پردازند.

خلاصه اینکه:

اولا:با خبرنگاران مهربان تر باشیم

ثانیا:روزخبرنگار روز مطالبه خبرنگاران است نه برخی مسئولین و تریبون های آن ها!

سوما:آنچه که خود می کنید به دیگران نسبت ندهید

رابعا:شناسنامه خبرنگاران عرق پیشانی آن ها در این روزهای گرم خوزستان است نه تعدادی کاغذ سیاه شده!