تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۰:۰۴
کد مطلب : 74355
رسانه‌های انگلیسی‌زبان؛

فیلم جنایت جدید داعش منتشر شد/ توهین بی‌شرمانه به ایران

السیسی ساعاتی پس از انتشار فیلم سربریدن ۲۱ مسیحی مصری گفت: قاهره ابزارها و زمان لازم را برای انتقام این جنایت، انتخاب خواهد کرد.

 

  برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (دوشنبه، ۲۷ بهمن ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

خبرگزاری انگلیسی رویترز (Reuters):

پس از اینکه داعش ۲۱ مصری را در لیبی به قتل رساند، عبدالفتاح السیسی هشدار داد که به این موضوع واکنش نشان خواهد داد.

داعش روز یکشنبه ویدئویی را منتشر کرد که سر بریدن ۲۱ مسیحی مصری در لیبی را نشان می دهد. عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، هشدار داد که کشورش واکنش مناسبی به این جنایت نشان خواهد داد.

السیسی ساعاتی پس از انتشار این فیلم و طی سخنانی در تلویزیون ملی مصر گفت: قاهره ابزارها و زمان لازم را برای انتقام این جنایت، انتخاب خواهد کرد.

ویدئوی جنایت جدید داعش

روزنامه تایمز اسرائیل (Timesofisrael):

هوکابی: ایران ماری است که باید قبل از نیش زدن کشته شود [!].

مایک هوکابی، فرماندار سابق ایالت آرکانزاس امریکا و یکی از امیدهای جمهوری خواهان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور گفت: علیرغم تنش های اخیر بر سر سخنرانی نتانیاهو در کنگره، اسرائیل همچنان مورد حمایت کامل امریکا و حتی دموکرات های این کشور خواهد بود.

وی طی سخنانی در اورشلیم برای روزنامه نگاران، ایران را با ماری مقایسه کرد که نمی توان به آن اعتماد داشت و باید کشته شود. به گفته این سیاستمدار امریکایی، نتانیاهو تنها فرد دارای صلاحیت برای هشدار دادن به جهان درباره تهدید هسته ای ایران می باشد.

پایگاه امریکایی واشنگتن فری بیکن (Freebeacon):

مقامات امریکایی و اسراییلی انکار کردند که امریکا، اسراییل را از جریان مذاکرات هسته ای کنار گذاشته است.

 

 

بر اساس بیانیه ای که در اختیار ما قرار گرفته است، مقامات ارشد وزارت خارجه و کاخ سفید، گزارش های مبنی بر قطع اطلاع رسانی امریکا به اسراییل در مورد مذاکرات هسته ای ایران را رد کردند. این گزارش ها مدعی بودند که واکنش مقامات امریکایی به خاطر ناراحتی از سخنرانی پیش روی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در کنگره امریکا است.

“آیستائر باسکی” سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا روز یکشنبه، ضمن بیان اینکه “خانم رایس تماس‌های مستمری با یوسی کوهن، مشاور امنیت داخلی اسرائیل دارد و در زمینه موضوعات مختلفی که موجب نگرانی دو طرف است، گفت‌وگو می‌کنند” از جلسه هفته آینده “رایس” و “یوسی کوهن” خبر داد.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی شبکه یورونیوز (Euronews):

نتانیاهو از یهودیان اروپا خواست به اسرائیل مهاجرت کنند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در واکنش به حملات کپنهاگ، بار دیگر از یهودیان اروپا خواست به اسرائیل مهاجرات کنند. نتانیاهو همچنین اعلام کرده که درصدد اجرای طرحی با هزینه ۴۵ میلیون دلار است تا یهودیان فرانسه، بلژیک و اوکراین را تشویق به زندگی و اقامت در اسرائیل کند.

اظهارات بنیامین نتانیاهو پس از حملات پاریس برای تشویق یهودیان فرانسه برای مهاجرت به اسرائیل، باعث خشم مقامات فرانسوی شده بود.

۱۱۱

منبع: جام نیوز