تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۹:۳۷
کد مطلب : 31284
در آستانه اختتامیه مسابقات قرآن تهران

قاری مصری مسابقات تواشیح آبادان ، تحت تعقیب قضایی / طاها محمد نعمانی احضار می شود !

در آستانه اختتامیه مسابقات بین‌المللی قرآن تهران، رسانه‌های مصری از تحت تعقیب قرار گرفتن قاریان مصری حاضر در این مسابقات از جمله احمد احمد نعینع و شیخ طه محمد نعمانی خبر دادند.

به گزارش عصر آبادان ، تنها چند ساعت مانده به اختتامیه سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تهران، ساعاتی پیش رسانه‌های مصری از تحت تعقیب قرار گرفتن قاریان مصری حاضر در این مسابقات خبر دادند.

بنابر این گزارش، رسانه‌های مصری اعلام کردند که شیخ محمد محمود الطبلاوی رئیس کانون قراء مصر در دیدار شب گذشته خود با «محمد مختار جمعه» وزیر اوقاف مصر اعلام کرده است که قصد دارد احمد احمد نعینع و شیخ طه محمد نعمانی را تحت تعقیب قضایی قرار دهد.

علت این امر سفر آنها به ایران بدون مجوز کانون قراء مصر است و در عین حال اعلام شده است که «شیخ محمد عبدالوهاب طنطاوی» و «شیخ یاسر عبدالباسط عبدالصمد» پسر مرحوم عبدالباسط نیز به خاطر سفر اخیرشان به عراق تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

قرار است بخش‌های رسمی در دولت مصر این قاریان مصری را به دلیل نگرانی‌های وزارت اوقاف مصر درباره امنیت ملی مصر و وحدت بافت اجتماعی مصر احضار شوند.

بنابر این گزارش البته ۴ قاری مصری در این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن تهران حضور داشتند که دو چهره معروف آنها مورد تحقیق قضایی قرار می‌گیرند و این در نوع خود جالب است.

اخیرا گروهی سلفی ـ وهابی موسوم به «ائتلاف نوادگان صحابه و اهل بیت(ع)»، ویدئوهایی مروبط به سال‌ها پیش را در فضای مجازی منتشر کردند که در آن تعدادی از قاریان مصری به سبک شیعیان اذان گفته‌اند و جنجالی به‌پا شد که رئیس اتحادیه قراء مصر از الازهر خواست تا مانع سفر قاریان مصری به ایران و عراق شود.

گفتنی است محمد طاها نعمانی همان قاری است که در جریان مسابقات کشوری همخوانی قرآن کریم در آبادان که در اردیبهشت سال جاری در آبادان برگزار شد در برنامه های متوالی به قرائت پرداخت و اتفاقاً‌ سبک قرائتش مورد توجه اهالی قرآن در شهرستان قرا گرفت.

وی همچنین به جز در قرائت روز اول ، در سایر قرائت هایش در آبادان به سبک شیعیان برنامه خود را به اتمام می رساند.

اتمام خبر/