تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۷:۵۷
کد مطلب : 80083

قاضی‌عسگر: تعرضی در جده صورت نگرفته

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به حادثه فرودگاه جده، گفت: در این حادثه هیچ تعرضی انجام نگرفته و دو نفر پلیس فقط قصد تعرض داشتند که توسط پلیس عربستان شناسایی و دستگیر شده‌اند.

به نقل از دفتر امام جمعه قشم، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی‌عسگر در جمع روحانیون و علمای شیعه و سنی شهرستان  قشم با اشاره به شرایط کنونی جهان اسلام گفت: در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته‌ایم و نیاز به معرفی اسلام راستین در جهان بیش از همیشه قابل درک است و از طرفی دشمنان با استفاده از رسانه‌های خود به دنبال اسلام‌هراسی و نشان دادن چهره خشن از اسلام هستند.

وی افزود: در گذشته ابزارهای ارتباطی بسیار محدود بود و اطلاعات عمومی و دینی مردم هم اندک بود، اما امروز شرایط تغییر کرده و ماهواره‌ها برای مردم برنامه پخش می‌کنند و به دنبال انحطاط اخلاقی و یا تحریف دین و شبهه‌افکنی هستند و نمی‌توانیم بگوییم که تاثیرگذار نبوده و نیستند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در چنین فضایی نیاز داریم تا از نظر معلومات علمی و دینی در سطحی قرار بگیریم تا بتوانیم اسلام را به تمام مردم جهان معرفی کنیم.

سرپرست حجاج ایرانی ادامه داد: جهان امروز نیازمند تبلیغ دین است و علمای اسلامی باید برای رفع شبهات با شناخت اسلام و دیگر علوم و تسلط به زبان‌های دیگر وجدان‌های علاقه‌مند به اسلام را جذب کنند.

قاضی‌عسگر با اشاره به مشترکات بین مسلمانان عنوان کرد: اگر ما بخواهیم روی اسلام اصیل تکیه کنیم اختلافات‌مان بسیار کم می‌شود چرا که قرآن، پیامبر، فروعات دین و اهل‌بیت جزء مشترکات مسلمانان است.

وی افزود: ما مسلمانان بسیاری از فروعات دین را با هم انجام می‌دهیم و این جمعیت عظیم مسلمان می‌تواند تفکرات اسلامی را در جهان گسترش دهد و ارزش‌های اسلامی را به مردم دنیا معرفی کند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش دشمنان برای گسترش اسلام‌هراسی در جهان و شیعه هراسی در جهان اسلام بیان داشت: شیعه و سنی اختلاف بنیادی با هم ندارند ولی دشمن توانسته است با این تعابیر و راه‌اندازی گروه‌های تکفیری بیشترین ضربه را به جهان اسلام وارد کند.

وی تصریح کرد: امروز داعش با نام اهل سنت بیشترین ضربه را به اهل سنت زده است و الان بحث از شیعه و سنی فراتر رفته و چه کسی فکر می‌کرد عده‌ای به نام اسلام فتوای جهاد نکاح صادر کنند و یا سر مسلمان را جلو دوربین ببرند.

قاضی‌عسگر با بیان نیاز جهان اسلام به وحدت بین مسلمانان گفت: شیوه اهل بیت در حفظ وحدت بسیار زیبا و آموزنده است و همه باید در این مورد به اهل‌بیت تاسی کنند.

وی با اشاره به حادثه فرودگاه جده عنوان کرد: در این حادثه هیچ تعرضی انجام نگرفته و دو نفر پلیس فقط قصد تعرض داشتند که توسط پلیس عربستان شناسایی و دستگیر شده‌اند و مجازات آنها در دست اقدام است.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تکفیری اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی در این خصوص اقدام نکرده بود و داعش بغداد را تصرف می‌کرد هدف بعدی آنها حرمین شریفین در عربستان بود.

وی با اظهار تاسف از اقدامات برخی از سران کشورهای اسلامی بیان داشت: برخی از سران کشورهای اسلامی خود فروخته‌اند و با حمله به یمن مردم را کشتار می‌کنند و زیرساخت‌های آنها را از بین می‌برند.

قاضی‌عسگر نظام جمهوری اسلامی ایران را یک نعمت بزرگ دانست و تاکید کرد: عقل اقتضا می‌کند که باید از این نظام و رهبر حمایت کرد و باید با انسجام ملی امنیت کشور را حفظ کرد چرا که اگر دشمن مسلط شود دیگر سنی و شیعه برایش فرقی نمی‌کند.

منبع: فارس