تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۲:۵۹
کد مطلب : 87825

قبض ۲۸ میلیونی نتیجه‌ تماس فرزند ۱۲ ساله با شبکه‌ ماهواره‌ای

رئیس مخابرات شهرستان لارستان از قبض ۲۸ میلیونی که در نتیجه‌ تماس فرزند ۱۲ ساله خانواده‌ای با شبکه‌ ماهواره‌ای صادر شده خبر و به همشهریانی که مخاطبان شبکه‌های ماهواره‌ای هستند نسبت به کلاه‌برداری‌های تلفنی هشدار داد.

محمدمهدی صادق‌نژادان از همشهریانی که مخاطبان شبکه‌های ماهواره‌ای هستند خواست تا فریب برخی از برنامه‌های این شبکه‌ها نظیر مسابقات تلفنی را نخورند.

وی گفت: مسابقات تلفنی ماهواره‌ای بیشترین درآمد خود را از طریق شرکت‌های مخابراتی به‌دست می‌آورند به‌طوری‌که با هر دقیقه تماس یک شرکت‌کننده در مسابقه ۱۰ هزار تومان از او کسر می‌شود.

وی افزود: این در صورتی است که مجریان این برنامه‌ها هم با آگاهی کامل از سودهای تلفنی خود، به بهانه برنده شدن در مرحله نخست از فرد شرکت‌کننده درخواست می‌کنند که برای شرکت در مرحله بعد پشت خط بمانند و شرکت‌کننده نیز به دلیل هیجان مسابقه و طمع بردن جایزه، بدون اینکه بداند دقیقه‌ای ۱۰ هزار تومان از وی کسر می‌شود، پشت خط می‌ماند.

صادق‌نژادان ادامه داد: شرکت‌کننده زمانی از این کلاه‌برداری آگاه می‌شود که قبض تلفن خود را مشاهده کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در لارستان هم‌چنین اتفاقی رخ‌داده است، گفت: در چند ماه اخیر تعدادی از مشترکان لارستانی نیز قربانی این کلاه‌برداری‌های ماهواره‌ای شده‌اند که برای نمونه یکی از آنان پس از مشاهده قبض ۲۸ میلیون تومانی خود، باحالتی اعتراض‌گونه و به خیال اینکه اشتباهی شده به امور مشترکان مخابرات مراجعه کرد که پس از مشاهده استعلام ریز مکالمات و سؤال از افراد خانواده، متوجه شده بود که فرزند ۱۲ ساله‌اش در مسابقات ماهواره‌ای شرکت کرده است.

وی ادامه داد: ارتباطات خارجه هیچ سودی برای شرکت مخابرات شهرستان‌ها ندارد و هزینه‌های بین‌المللی متوجه شرکت مخابرات است که این تحمل زیان یکی از علل واقعی قطعی خطوط تلفن نیز به‌شمار می‌رود.